ابراز تأسف سباستین فتل از شیوه برخورد تیم فراری با او

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

سباستین فتل از برخورد و رفتار فراری قبل از اعلام عدم تمدید قرارداد با او ابراز ناراحتی کرده است. قبل از شروع فصل ۲۰۲۰ فرمول یک برای چندین هفته تکلیف قرارداد سباستین با فراری معلوم نبود و تیم ایتالیایی جواب روشنی نمی داد.

با وجود اینکه در ماه مه تیم فراری اعلام کرد که قرارداد سباستین فتل تمدید نخواهد شد، اما فتل تمام فصل ۲۰۲۰ را برای این تیم مبارزه کرد چرا که می داند این آخرین فصل و آخرین مسابقات او با تیم قرمز ها است و در پایان فصل دوران او و فراری به پایان خواهد رسید.

کارلوس ساینز به سرعت به عنوان جایگزین فتل در فراری معرفی شد اما تا ۴ماه بعد از آن تکلیف آینده فتل هنوز مشخص نشده بود. در نهایت قهرمان ۴دوره رقابت های فرمول یک به تیم استون مارتین(ریسینگ پوینت فعلی) پیوسته و جایگزین سرجیو پرز شد.

فتل گفته است زمانیکه فراری خبر خروج او از تیم را رسانه ای کرده است هنوز در این فکر بوده است که تیم ایتالیایی خواهان ادامه همکاری با او است، فتل گفته است زمانیکه بینوتو با او تماس گرفته است هنوز امید داشته تا بتواند به همکاری با فراری ادامه دهد.

سباستین فتل
وقتی ماتیا تماس گرفت ، با صدای او فهمیدم كه نمی توانم كاری كنم كه بتواند نظرش را عوض كند. در آخر مهم نیست. من این تصمیم را پذیرفته ام.

هضم آن زمان برد تا متوجه شوم میخواهم چه کاری را انجام دهم. من در ۴۰سالگی خودم را در فرمول یک نمیبینم اما فکر میکنم هنوز هم می توانم چیزی به دست بیاورم خصوصا با توجه به همه کارهایی که انجام داده ام.

بیشتر از اینکه از تماس فراری ناراحت شوم، گیج شده بودم. تا زمان این تماس ما در حال گفتگو برای قرارداد بودیم و هیچ صحبتی در هیچ جایی برای رفتن من هم نبود.

ای کاش مدتی قبل از رسانه ای کردن خبر، موضوع را به من گفته بودن. من میدانم که تیم باید به سمت جلو حرکت کند اما من نیز باید همین کار را می کردم، اما حتی قبل از شروع فصل همه چیز برای من تغییر کرده بود. دیگر همه می دانستند که در فصل آینده، بخشی از فراری نخواهم بود.

آنها این زمان را داشتند که با فکر و حوصله راننده آینده خود را انتخاب کنند بدون اینکه کسی چیزی بفهمد، اما من این فرصت را در اختیار نداشتم.

سرانجام فتل یک فصل بسیار بسیار ضعیف را با فراری تجربه کرد، فصلی که تنها نکته درخشان آن کسب سکو سوم ترکیه بود.

فتل همچنین در جریان این فصل درگیری هایی با هم تیمی خود، چارلز لکلرک داشته است. همانطور که در جریان مسابقه بحرین نمود این درگیری ها را در رادیو تیمی شنیدیم. اما فتل وجود یک کینه یا درگیری دائمی را رد کرده است.

من هرگز با چارلز مشکل نداشتم، حتی از رانندگی در کنار او لذت هم برده ام. همه ما می دانیم که او آینده فراری خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران