موضوعات داغ

آیا قیمت خودرو در زمستان 99 دوباره افزایش پیدا می کند؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
عکس مطلب اول

رضا شیوا رئیس شورای رقابت در خصوص قیمت کارخانه ای خودرو در سه ماه پایانی سال با توجه به کاهش نرخ ارز بیان داشت که دستورالعمل قیمت گذاری خودرو به طور کلی 3 متغیر دارد که یکی از آن ها تورم بخشی بوده و هر سه ماه از بانک مرکزی اخذ و بر اساس آن قیمت جدید اعلام می شود.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایران جیب، رئیس شورای رقابت در ادامه اعلام کرد که تورم بخشی اعلامی از سوی بانک مرکزی بر اساس نوع خودرو و نهاده های مختلفی مانند فولاد و شیشه است. بر این اساس اگر در طی این 3 ماه افزایش پیدا کرده باشد، قیمت خودرو نیز افزایش می یابد.

شیوا در ادامه اظهار داشت: در خصوص واردات قطعات خودرو نیز به دلیل اینکه خودروسازان از ارز آزاد استفاده می کنند در صورت کاهشی بودن نرخ ارز، بانک مرکزی حتما این مورد را برای اعلام تورم بخشی در 3 ماه پایانی در نظر خواهد گرفت. در حال حاضر منتظر اعلام تورم بخشی 3 ماه مهر، آبان و آذر از سوی بانک مرکزی هستیم تا قیمت خودروسازان برای فصل زمستان را اعلام کنیم.

وی در ادامه درباره قیمت خودروهای جدید چنین عنوان کرد که قیمت خودروی شاهین به کارخانه اعلام شده است. قیمت خودروهای جدید بر اساس کلینیک خودرو که روش دلفی است محاسبه می کنیم، یعنی بین ۱۰ تا ۱۲ کارشناس مستقل و کارشناس آشنا با خودرو و افرادی که در مسئله قیمت گذاری تخصص دارند را انتخاب و مشخصات خودرو را تعریف می کنیم. پس از اعلام قیمت از سوی کارشناسان، شورای رقابت آن را مصوب و قیمت نهایی را به خودروساز اعلام می کند.

در پایان رئیس شورای رقابت در خصوص خودروی جدید ایران خودرو گفت: در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد خودروی جدید ایران خودرو اعلام نشده و شورای رقابت تا اعلام نهایی اطلاعات خودرو و اعلام قیمت کارشناسی شده توسط کارشناسان نمی تواند قیمت نهایی را اعلام کند.

نظرات کاربران

5 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1399/9/22
آقای رضا شیوا برای مردم یک سئوال وجود داره اون هم اینکه در صورت عدم وجود تورم بخشی و کاهش قیمت فولاد و شیشه ، قیمت خودرو از طرف کارخانه کاهش پیدا خواهد کرد یا که نه سناریو های جدید دیگری مطرح میشه برای افزایش قیمت ؟؟؟
1399/9/22
آخه تو رأس امور مملکت یه نفر از خدا باخبر نیست که بیاد بگه حقوق یه کارمند از بهار ۹۹ یه ریال هم زیاد نشده چطور بیاد الان ۹۰ میلیون جور کنه بده ماشین تحویل بگیره
واللا تا جایی که من میدونم خدا هست از ما که نمیترسید از خدا بترسید
1399/10/9
رضا ناشیوا
از خدا بی خبر نامرد
بی انصافان جلاد خون خوار بیشرفان از خدا بی خبر
دلالان بی مروت، دجالان زمانه، بی همه چیزان، آهای با شمام، بسه دیگه بریدیم بسه بسه بسه بسه یک ساله منتظر دریافت ماشین هستم تا الان 50 میلیون کشیدین روش خدا نیست و نابودتون کنه خدا ذلیلتون کنه بسه دیگه گرون نکنید لقمه رو از دهان زن و بچه‌م گرفتم ماشین ثبت نام کردم به امید ماشین دار شدن...
نابود شدم به خدا دیگه پول ندارم قلبم تیر میکشه تام موهام سفید شدن بسه دیگه گرون نکنید
لعنت به اونی که نذاره این پست منتشر بشه
1399/10/25
سایپا مارا به اسم برنده شدن در قرعه کشی پیش فروش یکساله پول ملت را گرفته و به دام خود انداختن وحالا با همکاری شورای رقابت که در اصل شورای رفاقت هست هر ۳ماه ۳۰درصد یا ۴۰درصد افزایش میدن واسه خودتون حال میکنن وای به آنروز که همتون حلقه آویز می شویند قیمت کوییک را با قیمت ماشینها ی ایران خودرو مقایسه کنید بخدا انصاف نیست اه ناله امسال من دامان شمارا خواهدگرفت پارس TU5 توبازار۳۰۰ولی کارخانه ۱۲۶میلیون کوییک۱۳۰کارخانه ۱۲۰بازارمیدن سایپا کلاهبردارها وقماربازان قیمت کوییک منطقی نیست آقای ریسی خواهشمندم رسیدگی کنید بخدا انصاف نیست در موقع ثبت نام ۶۱میلیون۲۰۰هزاربود که ما نتوانستیم بخریم که رو به قرعه کشی پیش فروش یکساله روآوردیم که حالا با این افزایشهای بی رویه ۱۳۰میلیون کردن ما بقیه پول را از کجا بیاریم اگه انصراف بدیم سود هم نمیدن تازه ۳۵میلیون پول ماهم که پول پیش برای کوییک دادیم از ارزش هر روز افتاده و مدام درحال افتادن هست ما رو بدبخت کرد امثال منم اگر قبل از واریز وجه اولیه قیمت کارخانه به ما می گفتن که هر۳ماه افزایش خواهند کرد ما هیچ وقت ثبت نام نمی کردیم پس درنتیجه این یک کلاه برداری و خیانت خیانت خیانت هست
1399/10/27
گران نکنید نامردا بسه بخدا نداریم
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
مشخصات فنی خودروهای بازار

مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید

جریمه تردد خودرو بدون پلاک چیست؟
جریمه تردد خودرو بدون پلاک چیست؟
خروج دود سیاه از اگزوز هنگام گاز دادن
خروج دود سیاه از اگزوز هنگام گاز دادن
کامبیز دیرباز، سفیر برند فونیکس و خودرو تیگو 8 پرو مکس
کامبیز دیرباز، سفیر برند فونیکس و خودرو تیگو 8 پرو مکس
پرفروش‌ترین خودروها در اروپا: پژو 208، داچیا ساندرو، فولکس واگن تی راک
پرفروش‌ترین خودروها در اروپا: پژو 208، داچیا ساندرو، فولکس واگن تی راک
چانگان Uni-T مدل ۲۰۲۳ به زودی در بازار، موتور ۲ لیتری ۲۳۳ اسب بخاری
چانگان Uni-T مدل ۲۰۲۳ به زودی در بازار، موتور ۲ لیتری ۲۳۳ اسب بخاری