موضوعات داغ

رئیس لامبورگینی و بوگاتی: موتورهای درون سوز باید تا زمانی که ممکن است مورداستفاده قرار بگیرند

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

با وجود اینکه گروه فولکس‌ واگن به شدت در حال سرمایه‌گذاری روی الکتریکی‌سازی خط تولید خودش است، برندهای برتر این گروه خودروسازی چندان مشتاق نیستند با روند کاهش انتشار آلودگی هوا همراه شوند. این نکته زمانی منطقی به نظر می‌رسد که در نظر بگیرید لامبورگینی فقط مدل‌هایی با موتورهای V8، V10 و V12 تولید می‌کند، در حالی که بوگاتی ابرخودروهایی با موتور W16 می‌سازد.

استفان وینکلمن، که حالا ریاست لامبورگینی و بوگاتی را برعهده دارد، طی نشستی با مجله تخت گاز درباره آینده این شرکت‌ها اظهار نظر کرد. او گفته مایل است موتورهای احتراق داخلی را تا زمانی که ممکن است حفظ کند، چون این دو برند خودروهای خیلی کمی تولید می‌کنند و در نتیجه تاثیر کمتری روی محیط زیست می‌گذارند. او گفته صاحبان مدل‌های بوگاتی خیلی کم با آن‌ها رانندگی می‌کنند، و متوسط مسافت سالانه طی شده توسط شیرون حدود ۱۶۰۰ کیلومتر است.

ابر خودرو برقی؟ فعلا نه!

رئیس و مدیرعامل این برندهای فرانسوی و ایتالیایی گفته این دو شرکت در آینده نزدیک یک ابرخودرو یا خودرو سوپراسپورت برقی نخواهند ساخت و حداقل تا پایان دهه آینده شاهد چنین خودروهایی نخواهیم بود. او توضیح می‌دهد که تکنولوژی خودروهای الکتریکی از نظر مدت زمان شارژ و عملکرد به اندازه کافی رشد نکرده است، و همچنین مسائل مالی و قانونی نیز وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. علاوه بر این، وینکلمن می‌خواهد اطمینان حاصل کند که مشتریان حاضرند ایده یک لامبورگینی یا بوگاتی تمام الکتریکی را بپذیرند.

در حالی که بوگاتی هنوز به سمت الکتریکی شدن گام برنداشته است، لامبورگینی اولین قدم خودش در این زمینه را با سیان FKP 37 برداشته است، یک ابرخودرو براساس اونتادور که از فناوری هیبریدی مبتنی بر ابرخازن‌ها استفاده می‌کند. وینکلمن گفته مهم‌ترین اولویت در دومین دوره ریاست این برند ایتالیایی ساخت جایگزین اونتادور است، که پیش از این تایید شده در آن از یک موتور تنفس طبیعی V12 در کنار یک سیستم هیبریدی استفاده خواهد شد.

یوگاتی

هوراکان و شاسی بلند اوروس بعدی همچنین از اولویت‌های اصلی این شرکت هستند و لامبورگینی همچنین توجه ویژه‌ای به الکتریکی‌سازی خط تولید محصولاتش دارد. وینکلمن بدون ارائه جزئیات گفته که می‌داند رئیس بخش تحقیق و توسعه و طراح ارشد این برند در حال کار روی چه محصولاتی هستند.

همچنین شرکت بوگاتی آماده بود تا کارش را روی یک مدل دوم آغاز کند، اما ویروس کرونا گروه فولکس ‌واگن را مجبور کرد تا تولید این خودرو که قرار بود مکمل شیرون باشد را متوقف کند. تصور می‌شد این مدل، یک خودروی مقرون‌به‌صرفه و احتمالا یک مدل GT مشابه کانسپت گالیبیه باشد. این مدل قرار بود دو صندلی عقب قابل‌استفاده و ارتفاع بیشتری از زمین داشته باشد، اما قرار نبود یک شاسی بلند باشد.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

فیلم بررسی آریزو 6 پرو
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
مشخصات فنی خودروهای بازار

مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید

چه ماشین هایی موتور پراید دارند
چه ماشین هایی موتور پراید دارند
علت دود سفید از موتور ماشین
علت دود سفید از موتور ماشین
تصاویری از تست زمستانی شاسی بلند آفرودی چری جتور T-1 در چین منتشر شد
تصاویری از تست زمستانی شاسی بلند آفرودی چری جتور T-1 در چین منتشر شد
چانگان زیر برند ژوجی را برای توسعه خودروهای الکتریکی راه اندازی می‌کند
چانگان زیر برند ژوجی را برای توسعه خودروهای الکتریکی راه اندازی می‌کند
چانگان UNI-V پلاگین هیبرید با قیمت اولیه ۲۲ هزار دلار در چین
چانگان UNI-V پلاگین هیبرید با قیمت اولیه ۲۲ هزار دلار در چین