نرخ جدید معاینه فنی وسایل نقلیه اعلام شد + جدول

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

به دنبال جلسه ای که عصر یکشنبه 16 آذرماه توسط هیئت دولت برگزار شد، نرخ جدید آزمون های آلایندگی و ایمنی برای تمامی وسایل نقلیه از جمله موتورسیکلت های بنزین سوز، خودروهای سبک بنزینی و دوگانه سوز و همچنین خودروهای نیمه سنگین و سنگین دوگانه سوز و دیزلی اعلام شد که در ادامه نگاهی به آن خواهیم داشت.

باتوجه به مصوبه اخیر هیئت وزیران، نرخ آزمون آلایندگی و ایمنی خودروهای سبک بنزین سوز معادل 47 هزار تومان و برای خودروهای سبک دوگانه سوز معادل 47 هزار تومان بعلاوه 12 هزار و 500 تومان بازرسی چشمی قطعات و تجهیزات گازسوز (به جز مخزن) و همچنین 15 هزار تومان بازرسی چشمی مخزن طبیعی فشرده CNG بدون بازکردن به ازای هر مخزن تعیین شده است.

برای خودروهای نیمه سنگین و سنگین گازوییل سوز هم نرخ آزمون معادل 71 هزار و 600 تومان تعیین شده است، این درحالیست که برای مدل های دوگانه سوز علاوه بر هزینه اصلی 71 هزار و 600 تومانی، مبلغ 12 هزار و 500 تومان بازرسی چشمی قطعات و تجهیزات گازسوز (به جز مخزن) و همچنین 15 هزار تومان بازرسی چشمی مخزن طبیعی فشرده CNG بدون بازکردن به ازای هر مخزن در نظر گرفته شده است.

در آخر هم موتورسیکلت های بنزین سوز هستند که نرخ آزمون آلایندگی و ایمنی آنان معادل 12 هزار تومان تعیین شده است.

نرخ جدید آزمون های معاینه فنی

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران