یکی از 63 دستگاه لامبورگینی سیان موجود در جهان دیده شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

لامبورگینی قصد دارد فقط ۶۳ نسخه از لامبورگینی سیان FKP 37 را بسازد. این تعداد شامل نسخه کوپه این مدل است که هر کدام از آن‌ها منحصر به فرد بوده و شخصی‌سازی شده‌اند. بنابراین دیدن یکی از آن‌ها حتی در اینترنت مثل دیدن یک اسب تک‌شاخ است. اگر به دنبال مدلی بدون سقف باشید کارتان سخت‌تر است، چون فقط ۱۹ تا از این نسخه تولید می‌شوند.

قبلا تصاویر یکی از آن‌ها را در میانه روند تولید دیده‌ایم، به لطف یک یوتیوبر که یکی از آن‌ها را برای دوستش شخصی‌سازی کرده بود و یک نسخه دیگر را دیدیم که در واقع شماره ۰۰ از بین ۶۳ سیان بود که قرار است ساخته شوند. حالا تصاویری از یک سیان کوپه در فیسبوک منتشر شده است.

مشخص نیست تصاویر این سیان FKP 37 در کجا گرفته شده است. مجموعا بیش از ۳۰ تصویر از این مدل منتشر شده، پس از تماشای آن‌ها لذت ببرید. این سیان واقعا مثل یک بشقاب ‌پرنده با رنگ سفید به نظر می‌رسد.

سیان

سیان اولین مدل هیبریدی لامبورگینی است. در حالی که در آن از همان موتور ۶.۵ لیتری V12 تنفس طبیعی مشابه اونتادور SVJ استفاده می‌شود، یک سیستم نیمه‌هیبریدی ۴۸ ولت در کنار این موتور قدرتمند کار می‌کند. این موتور الکتریکی با توان ۳۴ اسب ‌بخار، خروجی کلی این خودرو را به ۸۱۹ اسب بخار می‌رساند که آن را به قدرتمندترین خودرو جاده‌ای لامبورگینی تبدیل می‌کند.

اگر به این فکر می‌کنید که دلیل تولید این تعداد از سیان چیست - ۱۹ رودستر و ۶۳ کوپه - این یادآور سال ۱۹۶۳ است که در آن فروچو لامبورگینی شرکت خودروسازی لامبورگینی را تاسیس کرد.

تمام سیانهای کوپه و رودستر قبلا سفارش داده شده‌اند، اما اگر دوست دارید یکی از آن‌ها را داشته باشید، می‌توانید نسخه لگویی آن با بیش از ۳۰۰۰ قطعه را بخرید و خودتان آن را بسازید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران