قیمت 45 درصد خودروهای تولید داخل آزاد خواهد شد! نسخه وزارت صمت برای بازار خودرو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه‌ سازان با تشریح بسته پیشنهادی به سران قوا برای حمایت از صنعت خودروسازی، اعلام کرد که آزادسازی قیمت 45 درصد خودروها مد نظر بوده و تعیین قیمت 55 درصد باقی خودروها توسط شورای رقابت انجام خواهد شد و این طرح بر مبنای اصلاح طرح مجلس تهیه شده است.

به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، مازیار بیگلو در ادامه صحبت های خود اعلام کرد که طبق طرح مجلس قرار بود خودرو در بورس عرضه شود، اما این طرح به مرور اصلاح شد و اکنون به سمتی رفته که 55 درصد خودروهای تولیدی توسط شورای رقابت قیمت ‌گذاری شوند و قیمت 45 درصد باقی خارج از شورای رقابت و توسط هیئت مدیره شرکت ‌های خودروساز تعیین می شوند.

رئیس شورای رقابت پیش از این اعلام کرده بود که هنوز برای بررسی این طرح نیاز به زمان خواهد بود. دبیر انجمن قطعه سازان هم اعلام کرد که قرار شده قیمت یکسری خودروهای لاکچری و با رده قیمتی بالا توسط خودروسازان تعیین شود و قیمت خودروهای پر تیراژ توسط شورای رقابت اعلام شود.

‌به این ترتیب، قیمت خودروهای پرتیراژ مانند تیبا، پژو 405، پژو پارس و برخی مدل های سمند که طبقه متوسط جامعه خریدار آنها هستند، به وسیله شورای رقابت تعیین خواهد شد و خودروهای دیگری که برچسب قیمت بیشتری دارند، قیمت آنان توسط خودروسازان تعیین می شود.

طبق آخرین جلسه ‌ای که طی هفته اخیر در سازمان گسترش برگزار شد، مدارک لازم ارائه شد و رئیس شورای رقابت تقریبا توجیه شد که پایه قیمتی خودروها باید اصلاح شود. در همین راستا قرار شد رئیس شورای رقابت دوشنبه پاسخ نهایی را اعلام کند که هنوز پاسخی از سوی او دریافت نشده است و اعلام کرده اند که به زمان بیشتری برای بررسی این موضوع نیاز دارند.

مازیار بیگلو در ادامه اعلام کرد که در سال‌ های گذشته روال کار به این صورت بود که شورای رقابت خودروهای با قیمت کمتر از 40 میلیون تومان را قیمت‌ گذاری کند و خودروهای بالای 40 میلیون تومان توسط خودروسازان تعیین قیمت می‌ شد. به عبارتی دقیق تر از سال 97 که بازار خودرو متلاطم شد این رویه کنار گذاشته شد ولی در حال حاضر دوباره مطرح شده است.

اگر این اتفاق بیفتد با حالت ایده آل برای صنعت خودروسازی و قطعه ‌سازی فاصله دارد، ولی کمک بزرگی به جبران زیان خودروسازان و سرازیر شدن نقدینگی به سمت صنعت خودرو و افزایش تیراژ تولید خواهد شد.

برای حمایت از صنعت خودروسازی و قطعه ‌سازی یک بسته حمایتی پیش ‌بینی شده است که شامل قیمت‌ گذاری و تامین مالی آنان می شود و این بسته برای اجرایی شدن نیاز به تایید سران قوا دارد. با این حال پس از آن باید به شورای پول و اعتبار برود و نیازمند تایید آنان هم خواهد بود. هرچند این بسته حمایتی قرار است در جلسه سران قوا مطرح شود و ‌موضوع هنوز مطرح و نهایی نشده است.

نظرات
 
 
 
shahin 1399/10/4
آزاد سازی باید وقتی باشه که خودرو در کشور انحصاری نباشه و واردات آزاد
چه رقابتی وجود داره که قیمت قراره آزاد بشه؟
در فضایی که رقابتی نیست رقابتی شدن قیمت چه معنی ای داره؟
برای مردم عادی برنامه ریزی برای آینده اصلا معنایی نداره! باقرعه کشی و منت پول گرفتن، یکسال بی سود خوابوندن حالا می گن آزاد سازی قیمت می کنیم
این وسط مصرف کننده دیده شده آیا؟ تکلیف پولایی که یکسال در خودروساز خوابیده چیه؟
تند و تند قرعی کشی گذاشتن سر مردمو کلاه گذاشتن پولای مردمو جمع کردن حالا می گن آزاده قیمتا هر چی خواستیم تو این داستان این رقابته کجا نهفته ست؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران