نگاهی به قیمت خودرو در واپسین روزهای آذرماه 99 + جدول قیمت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بسیاری از فعالان بازار خودرو عقیده دارند که فصل پاییز یکی از راکدترین دوران‌ها برای بازار خودرو است و هرساله در این فصل شاهد افت خرید و فروش خودرو هستیم. با این وجود به دلیل شرایط خاص بازار خودرو طی یکسال اخیر، بازار خودرو ایران شرایط رکود و تورم را در پاییز امسال به صورت همزمان تجربه کرد.

پس از پایان دوره قرنطینه سراسری به مدت دو هفته و تعطیل بودن مراکز تعویض پلاک در اکثر شهرها، اکنون رونق مجددا به بازار خودرو بازگشته است و شاهد تبادل خودروهای مختلف بین خریداران و فروشندگان هستیم. افت نسبی قیمت خودرو که در تاثیر از کاهش قیمت ارز رخ داد نیز عامل دیگری برای بازگشت رونق به بازار خودرو است.

البته جای تردید نیست که قیمت فعلی خودرو فاصله معنی‌داری با قدرت خرید مصرف‌کنندگان دارد و بایستی بین این دو مقوله تعادل ایجاد شود. شرایط فروش فوق العاده خودروسازان که برندگان آن‌ها از طریق قرعه کشی مشخص می‌شوند، همچنان با استقبال شدید متقاضیان مواجه هستند در حالی‌که میزان ظرفیت اختصاص داده شده در این شرایط فروش معمولا بسیار کمتر از تعداد ثبت نام کنندگان است.

پاییز سال 1399 در حالی به پایان می‌رسد که روزهای بد بازار خودرو ایران همچنان ادامه دارند و به نظر نمی‌رسد در کوتاه مدت تغییری در این شرایط ایجاد شود. همزمان اعلام آزادسازی قیمت برخی از محصولات خودروسازان نیز شوک جدیدی به بازار خودرو وارد آورده و به نظر می‌رسد طی ماه‌های آتی، قیمت برخی خودروهای تولید داخل با قیمت بازار همسان شود. در سوی دیگر نیز روند ورود خودروهای جدید به بازار کشورمان به کندی صورت می‌گیرد و به جز چند کراس‌اوور چینی، محصول جدید دیگری در این دوره به بازار کشورمان معرفی نشده است.

جدول قیمت خودرو در روزهای پایانی آذرماه:

خودرومدلرنگکارکردقیمت
کیا سراتو سایپا1398سفید11000730
جیلی GC6 اکسلنت1397مشکی23000300
هیوندای آزرا2019سفیدصفرکیلومتر2000
رنو ساندرو اتوماتیک1395سفید25000300
ام وی ام ایکس 331399خاکستریصفرکیلومتر570
پژو 20081398سفید8000800
هیوندای اکسنت1397سفید25000670

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران