فروش خودرو در اروپا نسبت به سال گذشته چقدر کاهش داشته است؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

همه‌گیری ویروس کرونا همچنان تاثیر زیادی روی صنعت خودرو برجای می‌گذارد، و در ۱۱ ماه اول سال جدید، پلاک کردن خودروهای سواری جدید در اتحادیه اروپا به میزان ۲۵.۵ درصد کاهش یافته است.

از ژانویه تا نوامبر امسال در مقایسه با سال گذشته، فروش خودروها از حدود ۱۲ میلیون به ۹ میلیون کاهش یافته، و بیشترین افت یعنی ۳۵.۳ درصد در اسپانیا گزارش شده است. فروش خودروها در ایتالیا و فرانسه به ترتیب ۲۹ و ۲۶.۹ درصد کاهش یافته و آلمان شاهد کاهش فروش ۲۱.۶ درصد بوده است.

طبق گفته انجمن تولید کنندگان خودرو اروپا، پلاک کردن خودروهای جدید در اتحادیه اروپا با افت ۱۲ درصدی در ماه نوامبر به ۸۹۷،۶۹۲ دستگاه کاهش ‌یافته است. در فرانسه و اسپانیا، فروش خودروها در مقایسه با نوامبر ۲۰۱۹ به ترتیب ۲۷ و ۱۸.۷ درصد کاهش ‌یافته است، در حالی که ایتالیا و آلمان به ترتیب افت فروش ۸.۳ و ۳ درصد را اعلام کرده‌اند.

گروه خودروسازی فولکس ‌واگن بیشترین سهم فروش خودروها در بازار اتحادیه اروپا را داشته، و در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۲۰ حدود ۲.۳ میلیون خودرو سواری جدید را به فروش رسانده است. گروه پژو سیتروئن با فروش ۱.۴ میلیون خودرو در جایگاه دوم قرار دارد و گروه رنو فقط کمی بیش از ۱ میلیون خودرو را فروخته است. گروه هیوندای به سختی توانست بیش از ۶۳۵،۰۰۰ خودرو را بفروشد و گروه فیات کرایسلر فروش ۵۹۰،۰۰۰ خودرو را ثبت کرد. گروه بی ‌ام‌ و، دایملر و تویوتا بین ۵۸۰،۰۰۰ و ۵۰۶،۰۰۰ خودرو جدید را به فروش رسانده‌اند. فورد، ولوو، نیسان، مزدا، میتسوبیشی، جگوار لندروور و هوندا به همین ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران