موضوعات داغ

تولید خودروها در انگلستان ۳۱٪‌ نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
عکس مطلب اول

آخرین آمار انجمن تولیدکنندگان و تاجران خودرو نشان می‌دهد که تولید خودروها در انگلستان ۳۱ درصد نسبت به سال گذشته کاهش ‌یافته است.

تولید خودروها فقط در ماه نوامبر ۱.۴٪ کاهش یافت، و در این ماه ۱۰۶،۲۴۳ خودرو از کارخانه‌های انگلستان خارج شدند. انجمن تولیدکنندگان و تاجران خودرو گفته با وجود اینکه این عملکرد بهتری نسبت به ماه‌های قبل در سال جاری است، اما با نوامبر ۲۰۱۹ قابل مقایسه است، زمانی که بسیاری از کارخانجات در انتظار برای به وقوع نپیوستن احتمالی برگزیت تعطیل شده بودند.

عواملی که در این کاهش تولید مداوم نقش داشتند، شامل تعطیلات به دلیل بحران کرونا و آشفتگی اقتصادی و سیاسی ناشی از آن بوده است.

۸۵.۳ درصد از این خودروها به بازارهای خارجی صادر شده‌اند، و حجم صادرات در ماه نوامبر به میزان اندکی (۰.۳ درصد) افزایش یافته، که انجمن تولیدکنندگان و تاجران خودرو گفته نشانگر اهمیت حیاتی تجارت آزاد و منصفانه بازارهای جهانی با خودروسازان بریتانیایی است.

تولید خودرو در انگلستان در مقایسه با سال ۲۰۱۹ حدود ۳۸۱ هزار دستگاه کاهش داشته، که نشان‌دهنده خسارت مالی ۱۰.۵ میلیارد پوندی به این بخش است. براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان و تاجران خودرو، امسل بریتانیا برای دومین بار از اوایل دهه ۱۹۸۰ تاکنون، کمتر از یک میلیون خودرو را در یکسال تولید خواهد کرد.

تولید خودرو

این ارقام تنها چند روز پیش از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا منتشر شده است. به گفته انجمن تولیدکنندگان و تاجران خودرو، اگر بریتانیا نتواند یک معامله تجاری را تضمین کند و مجبور شود تحت قوانین سازمان تجارت جهانی تجارت کند، صنعت خودروسازی این کشور در ۵ سال آینده ۵۵.۴ میلیارد پوند ضرر خواهد کرد.

مایک هاوس، مدیر اجرایی انجمن تولیدکنندگان و تاجران خودرو، درخواست خود از بریتانیا برای تضمین یک معامله تجاری پیش از خروج از اتحادیه اروپا را تکرار کرد:

با این وجود، امکان افت دیگری در تولید خودروها در انگلستان وجود دارد، اما به اندازه کابوس سال نو که صنعت خودرو با آن مواجه است نگران‌کننده نیست. مگر اینکه معامله برگزیت به صورتی رقم بخورد که به صنعت خودرو کمک کند. با توجه به اینکه فقط ۹ روز فرصت باقی مانده، خطر منعقد نشدن چنین معامله‌ای وجود دارد، و حالا با توجه به مشکلاتی که ویروس کرونا به وجود آورده، و نمایشگاه‌های خودرو و بنادر انگلستان را تعطیل کرده، بیش از پیش نیازمند تعرفه تجارت آزادی هستیم که رقابتی بودن صنعت خودرو بر پایه آن بنا نهاده شده است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد