رئیس فولکس واگن معتقد است اپل می‌تواند به عضو مهمی در صنعت خودرو تبدیل شود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

هربرت دیس، رئیس گروه فولکس‌ واگن معتقد است که در آینده، غول‌های تکنولوژی چالش‌های بیشتری برای این شرکت نسبت به رقبای سنتی به وجود می‌آورند.

هفته گذشته، دیس برنامه‌ای را اعلام کرد که توسط آن، کارخانه بزرگ فولکس‌ واگن در وولفسبورگ به رقیب اصلی گیگافکتوری تسلا در برلین تبدیل می‌شود. این کارخانه تسلا قرار است مهندسان، کارگران و مشتریان آلمانی را در قلمروی این خودروساز آلمانی به خودش جذب کند.

به تازگی رئیس فولکس ‌واگن درباره ورود غول‌های تکنولوژی به صنعت خودرو اظهار نظر کرده است. وقتی از او درباره ساخت یک خودرو توسط اپل سوال شد، او گفت:

ما منتظر رقبای جدیدی هستیم که قطعا تغییر در صنعت خودرو را تسریع کرده و مهارت‌های جدیدی را وارد این صنعت خواهند کرد. ارزیابی باورنکردنی و دسترسی نامحدود به منابع، احترام زیادی را وارد این صنعت می‌کند.

او اضافه کرد:

من قبلا گفته‌ام که ارزشمندترین شرکت در جهان دوباره یک شرکت مربوط به حمل‌ونقل خواهد بود. این شرکت می‌تواند تسلا، اپل یا فولکس‌ واگن باشد.

پس از رای اعتماد هیئت نظارت این شرکت به دیس، او آزاد است تا با مدل‌های جدیدی از جمله کراس‌اوور ID.4، آئودی ای-ترون GT و پورشه تایکان کراس توریسمو خط تولید گروه فولکس‌ واگن را گسترش دهد.

در مورد اپل، گزارشی تازه ادعا می‌کند که خودروی پروژه تایتان دوباره در دست توسعه قرار دارد و ممکن است در سال ۲۰۲۴ عرضه شود. به گزارش رویترز، باتری این خودرو دارای طراحی مونوسل است که سلول‌های باتری را حجیم‌تر کرده و فضای بیشتری را درون بسته باتری آزاد می‌کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران