نگاهی به قیمت باتری خودرو در بازار + جدول هفته اول دی ماه

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در لیست قطعات مصرفی خودرو، باتری یکی از مهم‌ترین لوازم مصرفی و البته یکی از گران‌ترین‌ محصولات مصرفی خودرو است. باتری خودروهای سبک به طور معمول در فاصله‌ای بین 2 الی 5 سال نیاز به تعویض پیدا می‌کند و در صورتی که خودرو شما دچار نقص فنی باشد، عمر مفید باتری خودرو کاهش خواهد یافت.

از اواسط دهه هشتاد خورشیدی و با ورود نسل جدید باتری خودرو که در بین اهالی بازار به باتری اتمی شهرت دارد، این باتری‌ها به تدریج جایگزین باتری‌های نسل قبل در خودروهای سبک شدند. این باتری‌ها عمر بیشتری داشتند، نیازی به تزریق مداوم آب باتری نداشتند و خودرو را کمتر در معرض ریسک‌های غیرمنتظره قرار می‌دادند.

قیمت باتری خودرو نیز همگام با قیمت خودرو و سایر ابزارها و قطعات حوزه خودرو، افزایش دو برابری را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. اکثر برندهای موجود در بازار باتری خودرو نیز ایرانی هستند هرچند می‌توان نمونه‌های خارجی چینی، کره‌ای و آلمانی را با قیمتی گزاف در این بازار مشاهده کرد.

جدول قیمت باتری خودرو – هفتم دی ماه 1399:

قیمتمناسب برایبرند
۱,۳۲۱,۰۰۰ تومانسمند، پیکان، پژو پارس، پژو 405، رنو L90، تویوتا کمری، تویوتا FJ کروزر، هیوندای سانتافه، رنو کولیوس، کیا اپتیماباتری اتمی اوربیتال-وان مدل 56618
۸۸۶,۰۰۰ تومانپراید، پیکان، رانا، پژو 206، پژو 207، دوو ماتیز، ام وی ام 110باتری اتمی خودرو مدل MF55501 واریان
۱,۲۰۱,۰۰۰ تومانپراید، پیکان، رانا، روآ، پژو 206، پژو 207، رنو L90، رنو مگانباتری اتمی خودرو سپاهان باطری مدل 56011
۱,۱۲۷,۰۰۰ تومانسمند، پژو پارس، پژو 405باتری اتمی خودرو صبا باتری مدل MF57401
۱,۴۱۰,۰۰۰ تومانسمند، پژو پارس، پژو 405، رنو L90، رنو مگان، کیا سراتو، نیسان پاترولباتری اتمی خودرو برنا مدل زیتکس 74A
۹۵۲,۰۰۰ تومانپراید، رانا، پژو 206، پژو 207باتری اتمی خودرو برنا مدل زیتکس

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران