صنعت خودرو به پشتیبانی بیشتری از خودروهای الکتریکی نیاز دارد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اخیرا یک گروه لابی در ایالات متحده، خودروسازان را تحت فشار قرار داده تا از معرفی خودروهای الکتریکی حمایت بیشتری به عمل آورند. این گروه که اتحاد برای نوآوری نام دارد، اعلام کرده که سرمایه گذاری برای توسعه خودروهای الکتریکی تحول آفرین است و صنایع خودروسازی به تزریق سرمایه قابل توجهی برای تمرکز بر توسعه بلندمدت خودروهای الکتریکی نیاز دارند.

اتحاد برای نوآوری در گزارشی عنوان کرده که ایالات متحده باید کشور پیشرو در حوزه تولید خودروهای الکتریکی باقی بماند و این مساله را به عنوان چشم‌اندازی از منظر اقتصادی ، اجتماعی ، زیست محیطی و فرهنگی بداند. در این مقاله ذکر شده که چین با توسعه زنجیره تامین خودروهای برقی به دنبال تسلط بر این بازار است و اروپایی‌ها نیز در حال انجام همین کار هستند، در حالی‌که ژاپن متعهد شده از پیشرفت فناوری مرتبط با سلول‌های سوختی پشتیبانی کند.

مطابق گزارش خبرگزاری CNBC، رئیس جمهور منتخب آمریکا یعنی جو بایدن از توسعه خودروهای الکتریکی به شدت حمایت می‌کند و از هم‌اکنون قول تحقق سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری در این صنعت را داده است. وی همچنین تصمیم دارد تا پایان سال 2030 میلادی، پانصد هزار جایگاه شارژ در ایالات متحده ایجاد کند. در حال حاضر 29 هزار جایگاه شارژ خودروهای الکتریکی در سراسر آمریکا وجود دارند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران