چرا فورد نام Mach E را برای ماستنگ الکتریکی خود انتخاب کرد؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

ماستنگ مک ای خودرویی الکتریکی با سیستم رانندگی بسیار قدرتمند و سرگرم کننده است. این خودرو، برای فورد و خریداران احتمالی، خودرویی جدید به شمار می‌رود اما نام این خودرو باعث تعجب همگان شده است. اکنون این شرکت خودروسازی دلایل خود از انتخاب این نام را فاش کرده است.

جیسون کاستریوتا، مدیر برند جهانی فورد در گفتگویی که با Road & Track در زمینه وسایل نقلیه الکتریکی داشته در مورد دلایل این نام‌گذاری صحبت کرده است.

کاستریوتا علت این نامگذاری را برجسته سازی این خودرو با نام ماستنگ و جلب توجه در میان خیل عظیم خودروهای برقی اظهار داشته است. از آن مهم تر مشکلی بود که فورد در اواخر روند توسعه با آن روبرو شده بود. تیم سازنده مک ای متوجه شده بودند که این خودرو درست زمانی رونمایی می‌شود که سایر تولید کنندگان خودروهای الکتریکی نیز محصولات خود را رونمایی می‌کنند. بنابراین، طبق گفته کاستریوتا، برای تیم مشخص شد که خودرو الکتریکی آن ها باید یک ماستنگ باشد.

تغییر ناگهانی مسیر، کار آسانی نیست. تصمیم برای نامگذاری این خودرو به نام ماستنگ منجر به تغییرات گسترده ای در ساختار خودرو، پیشرانه و عملکرد آن شد.

همچنین چالشی برای طراحی این SUV با ویژگی های مشابه ماستنگ وجود داشت. حتی بعد از آماده شدن ماکت ها و اضافه شدن نشانه هایی از طراحی ماستنگ، اعضای تیم می‌دانستند که با یک نبرد سخت رو به رو شده اند.

کاستریوتا توضیح داد که من در نظر داشتم که با افتخار، ماستنگ مک ای را برای روسای شرکت ماستنگ رونمایی کنم. آنها دست به دست هم آمدند و چهره ای سختگیرانه داشتند.

کاستریوتا, بعد از نشان دادن قابلیت های مک ای به روسا بیان کرد که آن ها از اینکه فورد تولید ماستنگ را متوقف نکرده و یک ماستنگ دیگر را به فهرست خود اضافه کرده است، بسیار خرسند بودند.

ظاهرا استقبال عمومی از مک ای به اندازه کافی خوب بوده است. زیرا فورد قصد دارد این روند را ادامه دهد و خودروهای الکتریکی بیشتری را معرفی کند. هرچند انتظار نمی‌رود که همه آنها ماستنگ باشند. خوشبختانه سابقه‌ تاریخی فورد، غنی و باشکوه است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران