قفل دیفرانسیل چیست و روی چه خودروهایی این آپشن را می‌توان دید؟

قفل دیفرانسیل آپشنی کاربردی در خودروهای شاسی بلند و پیکاپ‌ها است که استفاده از این تجهیز در مواقع لزوم راه‌گشا خواهد بود. قفل دیفرانسیل یکی از تجهیزات پرکاربرد آفرودی است و هنگامی که خودروهای شاسی بلند یا پیکاپ در معابر گیر کنند، این آپشن برای آن‌ها کاربردی خواهد بود.

قفل دیفرانسیل وسیله کارا برای رفع مشکل عدم اصطکاک چرخ‌ها با زمین است و هرزگردی چرخ‌هایی که با زمین ارتباط ندارند را برطرف می‌کند.

قفل دیفرانسیل مجموعه ای از قطعات است که درون هوزینگ دیفرانسیل،نصب شده و در مواقع لازم فعال می‌شود و قدرت را به صورت مساوی بین چرخ ها تقسیم می کند. به این ترتیب قدرت موتور به چرخی که از اصطکاک کافی برخوردار است نیز رسانده شده و خودرو به حرکت خود ادامه داده و از دردسری که در آن گرفتار شده رهایی می‌یابد. آمیکو آسنا اولین پیکاپ با برند ایرانی است که به صورت استاندارد از قفل دیفرانسیل اتوماتیک با مکانیسم سانتری فیوژی بهره می برد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران