دولت آمریکا دایملر را به دلیل تاخیر در اعلام فراخوان، سی میلیون دلار جریمه کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

مطابق اعلام خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا روز 31 دسامبر زیرمجموعه دایملر تراکس را به دلیل سهل انگاری در انجام فراخوان برای خودروهای نقلیه برند خود و رفع ایرادات آن‌ها، سی میلیون دلار جریمه کرده است.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA) اعلام کرد پس از اعمال این جریمه، دایملر تراکس برای تدوین و اجرای یک برنامه دو ساله جهت بررسی مشکلات و رفع نواقص خودروهای سنگین مرسدس بنز اعلام آمادگی کرده است. بیشتر نواقص گفته شده به مشکلات ایمنی خودروها مربوط می‌شوند.

دایملر تراکس متعهد شده تا جریمه‌ای معادل 10 میلیون دلار را پرداخت کند و 5 میلیون دلار نیز بابت برنامه کشف ایرادات و رفع آن‌ها اختصاص دهد. در صورتی که برنامه دایملر تراکس مطابق انتظارات اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها پیش نرود، جریمه‌ای 15 میلیون دلاری در انتظار این شرکت خواهد بود.

نخستین بار در دسامبر 2019 بود که گروه دایملر اعتراف کرد فراخوان‌های لازم که از سوی اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها اعلام شده بودند را به تمامی مالکان خودروها اعلام نکرده است. دایملر در جریان این تحقیقات مدنی به پرداخت 20 میلیون دلار جریمه محکوم شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران