تسلا بزرگترین ایستگاه ابرشارژر را در شانگهای راه‌اندازی کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت تسلا بزرگ‌ترین ایستگاه ابرشارژر دنیا را در چین راه‌اندازی کرده ‌است. این ایستگاه مستقر در شانگهای دارای ۷۲ جایگاه است. این شرکت در ماه گذشته یک ایستگاه ابرشارژر با ۵۶ جایگاه را در شهرستان فرزنو کالیفرنیا افتتاح کرده بود. بر خلاف ایستگاه کالیفرنیا که در فضای باز قرار دارد، با توجه به تصاویری که منتشر شده گویا ابرشارژر شانگهای سرپوشیده است.

این ایستگاه در مرکز بین‌المللی جینگ‌آن قرار دارد که یک منطقه تجاری مهم در شانگهای است. تمام این ۷۲ جایگاه از ابرشارژر V2 استفاده می‌کنند که توان ۱۵۰ کیلووات تولید می‌کنند، در حالی که ۵۶ جایگاه ابرشارژر کالیفرنیا از شارژرهای V3 با توان ۲۵۰ کیلووات بهره می‌برند. این بدان معناست که رانندگان شانگهای باید کمی بیشتر از همتایان آمریکایی خود برای شارژ خودروهایشان صبر کند. همچنین فقط مدل ۳ و مدل Y قابلیت شارژ با شارژرهای V3 را دارند.

تسلا بیش از ۲۰،۰۰۰ مدل ۳ که در چین تولید شده را تحویل مشتریان داده است، که این کشور را به بازار مهمی برای این شرکت تبدیل کرده است. در همین حال، در ماه نوامبر تسلا ۲۳،۰۰۰ خودروی برقی در کارخانه گیگافکتوری شانگهای تولید کرده است. برخی از خودروهای برقی ساخته ‌شده در این کارخانه در چین فروخته می‌شوند، در حالی که بقیه آن‌ها به اروپا و دیگر بازارها صادر می‌شوند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران