پژوسیتروئن و فیات کرایسلر سرانجام ادغام شدند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

بعد از بحث و جدل های چندین ماهه سهامداران دو کمپانی خودروسازی پژوسیتروئن و فیات کرایسلر، در نهایت رای به ادغام این دو کمپانی بزرگ در روزهای آغازین سال 2021 میلادی داده شد تا رسما شاهد شکل گیری چهارمین گروه خودروسازی بزرگ جهان موسوم به استلانتیس باشیم.

این رای در تاریخ 4 ژانویه 2021 از سوی سهامداران این دو کمپانی خودروسازی اعلام شد، اما انتظار می رود که نهایی شدن این قرارداد تا 16 ژانویه به طول انجامد و از تاریخ 18 ژانویه سال جدید میلادی نیز سهام اتحاد استلانتیس در سه بازار پاریس، میلان و نیویورک عرضه شود.

بنابر گزارشات، این اتحاد توانایی تولید 7.8 میلیون دستگاه خودروی مختلف در سال را بدست خواهد آورد، هرچند این احتمال داده شده که به دلیل تعداد زیاد برندهای زیرمجموعه هر دو کمپانی فیات کرایسلر و پژوسیتروئن، برخی برندهای آنان کنار گذاشته شود یا در زیرمجموعه های بزرگ تر ادغام شوند، هرچند این موضوع از سوی دو شرکت خودروسازی مذکور تایید نشده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران