یک مکانیک در اقدامی عجیب یک موتور بنزینی روی تسلا مدل S نصب کرد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

یوتیوبر و تعمیرکار مشهور تسلا، ریچ ریبیلدز جدیدترین پروژه خود را انجام داده است: جایگزین کردن پیشرانه برقی یک تسلا مدل S قراضه با یک موتور V8 بنزینی پرقدرت.

پیشرانه‌ای که او روی این تسلا قرار داده یک موتور ۶.۲ لیتری LS3 دیفرانسیل عقب با توان ۴۲۶ اسب بخار است که توسط جنرال موتورز تولید شده است - و قبل از این روی یک شورلت کامارو ۲۰۱۰ بوده است. این قدرت با عملکرد یک تسلا مدل S پایین‌رده قابل‌مقایسه است.

وقتی ریچ در ماه دسامبر در حال کار روی این پروژه بود، پیش‌بینی کرد که این کارش با انتقاداتی روبرو خواهد شد.

ریچ چالش بزرگی برای خودش به وجود آورده است: یک تسلا مدل S هرگز برای قرار دادن یک موتور V8 در زیر کاپوتش طراحی نشده است، چه برسد به اینکه قدرتش توسط آن تامین شود. اما پس از مقدار زیادی تغییرات و حذف قطعات اصلی، ریچ بالاخره توانست این موتور بزرگ را زیر کاپوت این تسلا قرار دهد.

این پروژه هنوز برای رانندگی در خیابان‌ها آماده نیست. ریچ و تیمش هنوز باید بخش‌های زیادی از شاسی خودرو را تقویت کنند، چون قرار دادن این موتور سنگین نیازمند جدا کردن بخش‌های زیادی از بدنه بوده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران