مبلغ جرائم رانندگی افزایش پیدا کرد

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص مصوبه کمیسیون تلفیق برای جرائم رانندگی در سال 1400 عنوان داشت که بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ جرائم رانندگی از ۲ به ۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، سخنگوی کمیسیون تلفیق در نشست خبری روز چهارشنبه با تشریح گزارش کمیسیون تلفیق، بیان داشت: درمصوبات امروز شرکت های بیمه ای مکلف شدند که مبلغ مقدار ۴۰۰ میلیارد تومان را برای کاهش تصادفات همراه با مرگ و میر در اختیارسازمان های راهداری، حمل و نقل جاده ای، نیروی انتظامی و اورژانس کشور قرار دهند.

زارع افزود: در مصوبه دیگری تعریف جرائم رانندگی از ۲ درصد به ۵ درصد افزایش یافت. این هزینه برای هزینه های معلولان شدید و ضایعه نخاعی که ناشی از تصادفات رانندگی و پیشگیری از معلولیت در نظر گرفته می شود.

وی در ادامه گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه جرائم غیرقابل بخشودگی عدم پرداخت عوارض آزادراهی پس از 7 روز حذف شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران