اخراج سیریل ابیتبول از سمت مدیریت تیم فرمول یک رنو

عکس نویسنده
پرهام تحصیلی
نویسنده

شروع سال جدید میلادی خیلی هم برای ابیتبول جالب نبوده است. مدیر تیم فرمول یک رنو که توانسته بود طی چند سال اخیر روند رو به رشدی به این تیم بدهد با شروع سال جدید و تغییر نام تجاری تیم فرمول یک رنو به آلپاین و درست در فصلی که فرناندو آلونسو بزرگ به تیم سابق خود آمده است، از سمت خود کنار رفته و لوران روسی جایگزین او شده است.

ابیتبول در سال ۲۰۱۲ مدیر تیم فرمول یک کیترهام بود اما در سال ۲۰۱۴ به عنوان مدیر عامل رنو اسپرت اف وان به این تیم فرانسوی آمد و پس از تلاش بسیار برای بازگرداندن رنو ب رقابت های فرمول یک توانست در سال ۲۰۱۶ و همزمان به بازگشت رنو به رقابت های فرمولا وان، مدیریت این تیم را به دست بگیرد.

قبل از این قرار بود تا ابیتبول، در فصل ۲۰۲۱ در سمت خود باقی بماند و اینبار مدیریت خود را در نام تجاری آلپاین ادامه دهد اما معلوم شد که سیریل باید سریعا سمت خود را ترک کند و آنرا به مدیر استراتژی و توسعه تجاری رنو، لوران روسی واگذار کند. در همین باره ابیتبول گفت:

من میخواهم برای تمام این سالها از گروه رنو تشکر کنم، بخصوص برای اعتماد به من برای راه اندازی مجدد تیم فرمول یک رنو از سال ۲۰۱۶ تا کنون.

در این سالها توانستیم پایه های محکمی برای این تیم مسابقه ای ایجاد کنیم و نهاد های حیاتی را در فرانسه و انگلستان تاسیس کنیم که باعث شده است تیم فرمول یک رنو به سمت یک مدل اقتصادی موفق حرکت کند. اخیرا هم پروژه آلپاین که حس جدیدی از معنا و پویایی را ایجاد می کند. همه این موارد نشان از حرکت تیم به سمت موفقیت دارد.

می خواهم از لوکا دو میو برای مشارکت من در ساخت واحد تجاری آلپاین تشکر کنم و برای مدیریت جدید آرزوی موفقیت دارم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران