فروش بی‌نظیر پورشه در سال 2020، عملکرد مالی خوب با وجود کرونا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

سال 2020 دورانی ر از ضرر و زیان برای اکثر خودروسازان بوده است اما به نظر می‌رسد پورشه یکی از معدود برندهایی است که از بحران مالی سال 2020 جان سالم به در برده است. این شرکت در سال 2020 موفق شد تا 272162 دستگاه خودرو به فروش برساند که تنها سه درصد افت را نسبت به سال 2019 نشان می‌دهد. منطقه خاورمیانه و آفریقا یکی از پرسود‌ترین بازارهای پورشه در سال گذشته بوده که این شرکت موفق شد با فروش 6202 دستگاه خودرو، روندی صعودی را در نیمه دوم سال به نام خود ثبت کند.

دکتر مانفرد براونل ، مدیر عامل شعبه پورشه خاورمیانه و آفریقا در این باره می‌گوید:

ما موفق شدیم چالش‌های به وجود آمده در سال 2020 را به فرصت تبدیل کنیم و از آن‌ها برای افزایش فروش خود کمک بگیریم. ما موفق شدیم بیشترین سفارش را طی شش سال گذشته در این منطقه ثبت کنیم.

یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های پورشه طی این مدت، پورشه تایکان بوده که علی رغم توقف خط تولید در بازه‌ای از سال 2020، فروشی معادل 20 هزار دستگاه را ثبت کرده است. پورشه کاین نیز یکی دیگر از خودروهای پرفروش برند آلمانی است که با ثبت رکورد فروش 92860 دستگاه سالی موفق را پشت سر گذاشت. 34328 دستگاه پورشه 911 نیز به صاحبان شان در سال 2020 تحویل شدند. در سراسر منطقه خاورمیانه و آفریقا ، امارات متحده عربی ، آفریقای جنوبی ، عربستان سعودی و کویت پرفروش ترین کشورها برای پورشه بودند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران