چین در کمتر از ۲۰ سال تبدیل به بزرگترین خودروساز جهان شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

باتوجه به آمارهای فروش خودرو، از سال ۲۰۰۹ میلادی تا به امروز تولید سالیانه خودرو در چین از میزان تولید خودرو در اتحادیه اروپا و یا حتی از مجموع تولید خودرو در آمریکا و ژاپن پیشی گرفته است و اکنون می توانیم آن را بزرگ ترین تولید کننده خودرو در جهان معرفی کنیم.

باتوجه به آمارهای ارائه شده، کشور چین و مجموع خودروسازان با تولید ۲۸ میلیون خودرو در سال رتبه نخست جهانی را به دست آورده و تبدیل به بزرگ ترین کشور تولید کننده خودرو در جهان شده است، به عبارتی دیگر از میان هر 3 خودروی تولید شده در جهان، یکی از آنان از تولیدات کشور چین است.

به گزارش مجمع فعالان اقتصادی، در حال حاضر ایالات متحده آمریکا با 130 سال قدمت خودروسازی که 80 سال آن بزرگ ترین تولید کننده خودرو در جهان بوده است، اکنون پس از چین در جایگاه دوم قرار گرفته و سالیانه حدود 12 میلیون خودروی مختلف در این کشور تولید می شود، این درحالیست که چین در کمتر از 20 سال موفق شده میزان تولید اتومبیل خود را به چیزی حدود 28 میلیون دستگاه در سال برساند و بزرگ ترین شرکت خودروسازی جهان لقب گیرد.

نظرات
 
 
 
مرگ بر کمنیست 1399/11/4
لعنت به چین همه چیزخوار

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران