اولین شهر بدون خودروی شناور جهان با خانه‌هایی به قیمت 1.5 میلیارد دلار!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اولین شهر شناور جهان موسوم به ایالت آبی، با قیمت 1.5 میلیارد دلار به ازای هر واحد برای فروش آگهی شده است. ایالت آبی در حقیقت یک هتل است که توسط شرکت املاک و مستغلات دریایی ساخته شده و به فاصله یکسانی از میامی و مجمع الجزایر باهاماس قرار گرفته است.

ایالت آبی به عنوان اولین شهر شناور جهان با بتن‌های پیش ساخته مقاوم ساخته شده و اندازه این جزیره برابر با نیمی از شهر توریستی موناکو است. مطابق گفته‌های سازندگان، امکان غرق شدن این شهر وجود ندارد. حتی در دیواره‌های این شهر کرکره‌های قابل تنظیم تعبیه شده تا جزیره را در برابر بادهای شدید و طوفان‌ها امن نگه دارد.

شهر شناور ایالت آبی اقامت‌گاه لوکسی است و اتاق‌های گران‌قیمت با امکانات فوق‌العاده‌ای را در خود جای داده که از جمله آن‌ها می‌توان به استخر، کلینیک بهداشتی و مدرسه اشاره کرد. البته تمامی این جزیره تنها برای افراد متمول نیست و مکان‌های اقامت برای افراد قشر متوسط نیز در نظر گرفته شده است. علاوه برآن فعالیت تجاری در این شهر از مالیات و ارزش افزوده معاف خواهد بود، بنابراین محیطی امن و آرام برای تجارت و فروش در این جزیره مهیا شده است. تمامی افرادی که حق اقامت در ایالت آبی را پرداخت کنند، می‌توانند 340 روز در سال را در این جزیره مصنوعی سپری کنند.

ایالت ابی

مطابق اعلام شرکت سازنده، فعالیت ساخت اولین شهر شناور جهان در سال 2025 به پایان خواهد رسید. در مرکز شهر که ظرفیت زندگی 15 هزار نفر را دارد، آپارتمان‌های یک یا دو خوابه ساخته خواهند شد. ارتفاع متوسط خانه‌ها از سطح دریا 50 متر است و هرکدام از واحدها یک سالن سینما، باند فرود هلیکوپتر و زیردریایی شخصی دارند.

ایالت آبی در زمینه تامین انرژی نیز خودکفا خواهد بود و تمام نیروی مورد نیاز خود را از طریق قدرت امواج دریا، باد و نور خورشید تامین خواهد کرد. ایالت آبی با شعار آزادی ، برابری و رفاه ، مجموعه قوانین و دستورالعمل‌های جامعه خود را خواهد داشت. تاسیس کنندگان ایالت آبی می‌گویند که این شهر شناور جایی برای پولشویی، فعالیت‌های مجرمانه و پرخاش‌گرایانه نخواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران