آنالیز فروش چری در سال 2020 چین چگونه بوده است؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

با پایان هر سال، گزارش های سالیانه شرکت های خودروسازی برای تشریح عملکرد آنان در طول سالی که پشت سر گذاشته شد، منتشر می شود و اکنون با پایان سال 2020 میلادی، گزارش های فروش خودروسازان در بزرگ ترین بازار خودروی جهان یعنی کشور چین منتشر شده است که در بین پرفروش ترین برندهای سال 2020 چین، خودروسازان نام آشنایی هم به چشم می خورند که محصولات آن در کشور هم تولید و عرضه می شود.

چری، یکی از بزرگ ترین برندهای خودروسازی کشور چین است که سابقه طولانی مدتی در بازار کشور خودمان داشته و طی سال های اخیر با برنامه ریزی دقیق و توسعه محصولات جدید، موفق شده در بین 15 برند بزرگ خودروسازی کشور چین در سال 2020 از لحاظ فروش قرار گیرد.

به عبارتی دقیق تر، کمپانی خودروسازی چری موفق شده در سال 2020 میلادی با رشد فروش 10.9 درصدی نسبت به سال گذشته، آمار فروش 500 هزار و 398 دستگاهی را تنها در بازار چین تجربه کند و بالاتر از دو شرکت خودروسازی هیوندای و یا حتی BYD به عنوان یکی دیگر از بزرگ ترین تولید کنندگان خودرو در کشور چین قرار گیرد.

برگ برنده چری در سال 2020، خودروی شاسی بلند نسل جدید چری تیگو 8 بوده است که موفق شده به تنهایی آمار فروش 136 هزار و 182 دستگاهی را به خود اختصاص دهد و پس از آن خودروی چری آریزو GX و خودروی چری تیگو 5X قرار می گیرند که به ترتیب میزان فروش 76 هزار و 741 دستگاهی برای چری آریزو GX و میزان فروش 71 هزار و 677 دستگاهی برای چری تیگو 5X به ثبت رسیده است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران