سه محصول وین فست رونمایی شدند، ورود ویتنام به بازار خودرو جهان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

شرکت ویتنامی وین فست از سه خودرو الکتریکی جدید رونمایی کرده که این خودروها در سال 2022 به بازار آمریکا وارد خواهند شد. این سه خودرو وین فست VF31، وین فست VF32 و وین فست VF33 نام دارند.

نخستین خودرو یعنی وین فست VF31، یک کراس‌اوور سگمنت C‌ است که طی سال جاری در ویتنام عرضه خواهد شد. وین فست VF31 خودرویی زیبا نیست و با استفاده از روکش‌های پلاستیکی ساخته شده است. فاصله بین دو محور این کراس اوور ویتنامی 2611 میلیمتر است که رقمی مناسب برای خودرویی در این سگمنت محسوب می‌شود.

وین فست VF31 کراس‌اووری مجهز است و در این خودرو می‌توان تجهیزاتی همچون گرمکن و سردکن صندلی‌ها، سیستم تهویه مطبوع با فیلتر HEPA، سیستم سرگرمی مجهز به نمایشگر 10 یا 12.8 اینچی، سیستم نگهدارنده بین خطوط، رادار نقطه کور، هشدار برخورد از عقب و دوربین 360 درجه را یافت.

پیشرانه الکتریکی وین فست VF31 در تیپ استاندارد حدود 114 اسب‌بخار قدرت و 190 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که این میزان در تیپ پرمیوم به 201 اسب‌بخار قدرت و 320 نیوتن‌متر گشتاور افزایش می‌یابد. پکیج باتری‌های وین فست VF31 نیز 42 کیلووات ساعت ظرفیت دارد و برد این خودرو نیز 300 کیلومتر خواهد بود.

وین فست VF31

دومین محصول خودروسازی ویتنامی، وین فست VF32 نام دارد که کراس‌اووری بزرگتر است و در سگمنت D قرار دارد. این خودرو در سال 2022 به بازار محلی ویتنام راه خواهد یافت و سپس به بازار آمریکای شمالی و اروپا عرضه می‌شود. وین فست VF32 اندکی بزرگتر است و فاصله بین دو محور آن حدود سه متر برآورد می‌شود.

امکانات رفاهی وین فست VF32 مشابه برادر کوچکترش است اما از نظر فنی با کراس‌اووری قوی‌تر روبرو هستیم. پیشرانه تیپ استاندارد وین فست VF32 حدود 201 اسب‌بخار قدرت و 320 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و مشتریان با خرید تیپ بالاتر پرمیوم، سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک با موتوری به قدرت 402 اسب‌بخار و گشتاور 640 نیوتن‌متر را دریافت خواهند کرد. پکیج باتری‌های وین فست VF32 نیز 90 کیلووات ساعت ظرفیت خواهد داشت.

وین فست VF32

سومین و بزرگترین محصول، وین فست VF33 نام دارد که لوکس‌ترین خودرو در بین سه محصول جدید وین فست خواهد بود. این خودرو به چراغ‌های ماتریکس LED، سقف پانوراما و سیستم صوتی به همراه نمایشگر 15.4 اینچی مجهز است. این مدل فاصله بین دو محور 3150 میلیمتری دارد و ظاهر آن شبیه به شاسی‌بلندهای کره‌ای همچون کیا سورنتو و هیوندای سانتافه طراحی شده است.

همانند دو خودرو پیشین، تیپ استاندارد وین فست VF33 با موتور 402 اسب‌بخاری عرضه می‌شود در حالی‌که تیپ پرمیوم به پیشرانه قوی‌تر 408 اسب‌بخاری مجهز است. پکیج باتری‌های این خودرو 106 کیلووات ساعت ظرفیت دارند که این خودرو را قادر می‌سازند تا با یکبار شارژ، مسافت 550 کیلومتری را طی کند. وین فست VF33 به برخی سیستم‌های رانندگی خودران نیز مجهز خواهد بود.

وین فست VF33

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران