مرسدس بنز عذرخواهی کرد! فراخوان مرسدس بنز کلاس S کمتر از یک سال

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

هنوز مدت کوتاهی از عرضه مرسدس S‌ کلاس 2021 به بازار نمی‌گذرد اما این خودرو به دلیل نقص در سیستم فرمان با یک فراخوان مواجه شده است. این فراخوان با شعار مرسدس که کلاس S را بهترین خودرو جهان می‌خواند، در تضاد است. پیش‌بینی می‌شود حدود 1400 دستگاه مرسدس بنز W223 مشمول این فراخوان شوند.

بنابر گزارش رسانه بیزنس اینسایدر، نقص در سیبک فرمان موجب چنین فراخوانی شده است. در بدترین حالت، این میله دچار مشکل شده و هدایت خودرو از دست خواهد رفت. به همین دلیل مرسدس بنز از مالکان کلاس S‌ مدل 2021 خواسته تا برای بررسی و رفع احتمالی این ایراد به نمایندگی‌ها مراجعه کنند.

کلاس S

طبق گفته مرسدس بنز، سیستم فرمان کلاس S‌ مدل 2021 به طور کامل توسط قطعه ساز ساخته شده و برای مونتاژ نهایی به کارخانه Sindelfingen که خط تولید مرسدس کلاس S‌ در آن قرار دارد، منتقل می‌شود. این مساله نشان می دهد که حتی بهترین خودرو جهان که با استفاده از فناوری‌های مدرن به تولید می‌رسد، با یک ایراد کوچک دچار مشکل خواهد شد. مدل‌های میباخ و مرسدس بنز EQS‌ نیز در همین کارخانه به تولید می‌رسند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران