هیوندای کونا به ناوگان پلیس استرالیا پیوست

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

هیوندای کونا یکی از خودروهای الکتریکی محبوب کره‌ای است که فروش موفقی را در بازارهای مختلف کسب کرده است. این خودرو به تازگی وارد ناوگان پلیس استرالیا شده است. استفاده از خودروهای برقی در ناوگان پلیس مشاجرات مختلفی را به همراه داشته چرا که عده‌ای اعتقاد دارند استفاده از خودروهای الکتریکی به عنوان ماشین پلیس ناکارآمد خواهد بود. کافی است مجرمان تعقیب و گریز را تا زمانی که باتری خودروهای الکتریکی پلیس تمام شود ادامه دهند و پس از آن دیگر خطری تهدیدشان نمی‌کند.

با این وجود گستردگی استفاده از خودروهای الکتریکی اجتناب ناپذیر است و بزودی خودروهای برقی سیاره ما را فرا خواهند گرفت. به همین دلیل نیروهای پلیس نیز از این خودروها در ناوگان خود استفاده می‌کنند و آخرین مورد آن نیز استفاده از هیوندای کونا الکتریکی در ناوگان پلیس استرالیا است.

از هیوندای کونا در ناوگان پلیس استرالیا به عنوان خودرو گشت و برای ارتباط با جامعه استفاده خواهد شد. کریس کین ، فرمانده فرماندهی منطقه پلیس نپن در خصوص هیوندای کونا می‌گوید: این خودرو الکتریکی یک وسیله ارزشمند برای ناوگان ما خواهد بود و ما می‌توانیم در تعامل با جامعه، از گسترش جرم و جنایت جلوگیری کنیم.

هیوندای کونا الکتریکی در مقایسه با سایر خودروهای برقی بازار عملکرد قابل قبولی دارد. محدوده برد این خودرو مطابق چرخه WLTP حدود 449 کیلومتر عنوان شده که بیشتر از اکثر خودروهای برقی عرضه شده در سال 2020 است اما این خودرو قیمت گران‌تری نیز دارد و با برچسب قیمتی 78990 دلاری، مزیت برد خود را خنثی می‌کند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران