عرضه سایپا کوییک در بازار آفریقا با نام مورزا پریم 8 + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بنابر اخباری که در رسانه‌های آفریقایی منتشر شده، سایپا در یک همکاری نزدیک با شرکت خودروسازی مورزا قصد دارد تا محصول جدید خود یعنی کوییک را به بازار آفریقا عرضه کند. شرکت خودروسازی مورزا در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی قرار دارد و خودروسازی مطرح در سطح قاره آفریقا محسوب می‌شود. بنابر اعلام این شرکت، خودرو کوییک با نام Mureza Prim8 به تولید خواهد رسید و در فاز اول در کشور زیمباوه به فروش خواهد رسید.

در گزارش تنظیم شده توسط رسانه‌های آفریقایی، به همکاری مورزا با سایپا و قدمت این خودروسازی اشاره شده که به نیم قرن می‌رسد. سایپا کوییک نیز هاچ‌بکی مناسب استفاده در تمام شرایط و تمام کشورها توصیف شده است.

بازار خودرو در زیمباوه و بسیاری از کشورهای آفریقایی، در انحصار خودروهای دست دوم ژاپنی و اروپایی است و حال شرکت‌های خودروسازی آفریقایی قصد دارند با عرضه خودروهای ارزان قیمت، مشتریان را به خرید خودروهای صفر کیلومتر ترغیب کنند. عرضه خودرویی همچون کوییک می‌تواند مشتریان آفریقایی را وسوسه کند تا از خرید خودروهای دست دوم ژاپنی دست کشیده و با همان بودجه، یک خودرو صفر کیلومتر ارزان قیمت را خریداری کنند. البته مشخص نیست که سایپا کوییک در خودروسازی مورزا با چه کیفیتی به تولید می‌رسد و آیا قادر است با خودروهای ژاپنی دست دوم از نظر کیفی رقابت کند یا خیر.

نظرات
 
 
 
حسین 1399/11/7
با موتور تویوتا یاریس یا حداقل تی یو فایو ارائه میشد بهتر بود!
رضا 1399/11/7
در محدوده قیمتی حداکثر تا سه هزار دلار و با ارائه آپشن های امروزی احتمالا بتواند با خودرو های دست دوم ژاپنی و کره ای رقابت کمد
Moein 1399/11/7
بدبخت تر از ما آفریقایی ها
محمدرضا 1399/11/8
این خبر مربوط به یک سال پیش هست عزیزان.خودتون منتظرش کردین.حتی مصاحبه هم اشاره میکنه که مثلاً قرار بوده تولیدش در سه ماهه نخست سال 2020 شروع بشه و خوب...
پراید 1399/11/8
چه با اشتیاق هم گزارش میدن انگار قراره پراید رو مونتاژ کنن،بابا کوییکه کوییک...
محمد 1399/11/9
چرا که نه خیلی راحت با انواع و اقسام تویوتا و نیسان دست دوم قابل رقابت و جایگزین هستش:)))))
بهروز نصیری 1399/11/30
فرمون رو بردن سمت راست ولی کلیدای آینه رو درب سمت چپ مونده😁😁😁😁😁😁

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران