نگاهی به آمار فروش خودرو در ژاپن در سال 2020 زیر سایه سنگین کرونا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

سال 2020 میلادی یکی از بدترین‌ دوران‌ها برای فروشندگان خودرو و خودروسازان بوده است، چرا که فروش آن‌ها در اکثر بازارها با کاهش چشمگیر روبرو بود و بسیاری از آن‌ها متحمل ضرر و زیان هنگفتی شدند. بازار خودرو ژاپن نیز همانند بسیاری از کشورهای دیگر، تحت تاثیر پیامدهای این همه گیری قرار گرفت.

ویروس کرونا بهار سال 2020 را به دورانی رنج‌آور برای ژاپن تبدیل کرد که بر اثر آن دولت مجبور شد تا در ماه آوریل، وضعیت اضطراری اعلام کند. اعلام وضعیت اضطراری تاثیر منفی قابل توجهی بر فروش خودرو در ژاپن گذاشت که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مطابق اعلام فدراسیون واردکنندگان و تولیدکنندگان خودروهای سبک و سنگین ژاپن، تمامی اتومبیل‌های ثبت نام شده سال 2020 ژاپن کمتر از سال 2019 بوده‌اند. تعداد خودروهای فروخته شده در ژاپن در سال 2020 با کاهش 12.2 درصدی، به عدد 2،478،832 دستگاه رسید. در این میان خودروهای سبک ده درصد کاهش فروش را تجربه کردند و مجموع خودروهای سبک فروخته شده بازار ژاپن در سال 2020، به 1،331،149 دستگاه بالغ شد.

واردات خودرو به ژاپن نیز در سال 2020 کاهش داشته است. در این سال تعداد 254404 دستگاه خودرو وارد ژاپن شد که نسبت به سال گذشته میلادی، 14.7 درصد کاهش را نشان می‌دهد. به طور کلی فروش خودرو و واردات خودرو در ژاپن طی سه ماه اول سال 2020 میلادی کاهش قابل توجهی داشت که این کاهش ناشی از اعلام وضعیت اضطراری توسط دولت بود.

نظرات
 
 
 
reza 1399/11/11
این چه مدل خودرویی هست که توی تصویر هست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران