تولید تسلا رودستر تا سال ۲۰۲۲ به تعویق افتاد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید تولید مدل رودستر این شرکت تا سال آینده میلادی یعنی حدود دو سال پس از اینکه در ابتدا قرار بود این خودرو وارد خط تولید شود آغاز نخواهد شد. تسلا مدل رودستر ۲۰۰،۰۰۰ دلاری خود را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد، وقتی ماسک گفت ساخت این مدل در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.

ماسک در توئیتی گفته است که کار بر روی پیشرانه سه-موتوره و باتری پیشرفته دلایل اصلی این تأخیر هستند. ماسک می‌گوید که تسلا امیدوار است مهندسی این مدل را امسال تمام کند و یک نمونه اولیه قابل رانندگی را در اواخر تابستان آزمایش کند.

با این حال، امیدواریم هر زمانی رودستر عرضه شود، خودرویی قدرتمند باشد. وقتی این مدل معرفی شد، ماسک گفت رودستر محدوده مسافت ۱۰۰۰ کیلومتری را با یکبار شارژ طی خواهد کرد و سرعت نهایی ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. او همچنین گفت که پیشرانه سه-موتوره آن (که شامل یک موتور برقی در جلو و دو موتور برقی در عقب است) باعث می‌شود شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر این مدل فقط ۱.۹ ثانیه باشد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران