غربیلک فرمان جدید دردسرساز شد، ابهام اداره ایمنی فدرال در خصوص امنیت فرمان جدید تسلا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

24 ساعت از معرفی نسخه به روز رسانی شده تسلا می‌گذرد. این 24 ساعت برای تسلا بسیار جالب بوده است. سازنده خودرو الکتریکی تسلا اعلام کرده است که به روزرسانی هایی را در تسلا مدل S انجام داده است. این به روز رسانی ها شامل طراحی جدید موتور S Plaid است که بیش از 1000 اسب بخار قدرت دارد و در کمتر از دو ثانیه از حالت سکون به سرعت 60 مایل در ساعت می‌رسد. برد آن نیز بیش از 500 مایل است. از همه جالب تر، غربیلک فرمان نیم دایره ای شکل خودرو است که بیشترین توجه را به خود جلب کرده است.

این مورد همانند تمام افرادی که اعلامیه جدید تسلا را ملاحظه کرده اند، توجه ما را به خود جلب کرده است. اولین مقاله ما با توجه به نظرات خوانندگان انجام شده است و مسائلی همچون نسبت غربیلک فرمان اتومبیل و مطابقت آن با طراحی و همچنین قانونی بودن آن برای استفاده در یک خودرو را در بر می‌گیرد.

تا زمانی که خودمان فرصتی برای نشستن پشت فرمان پیدا نکنیم، چیز زیادی در مورد آن نمی‌توان گفت. با این حال، سایت موتور وان با اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ملی در مورد این مسئله گفت و گو هایی داشته است. سخنگوی NHTSA این پاسخ کوتاه اما جالب را ارائه داده است.

در این زمان، NHTSA نمی‌تواند تعیین کند که آیا فرمان اتومبیل از استانداردهای ایمنی وسایل نقلیه موتوری برخوردار است یا خیر. ما برای کسب اطلاعات بیشتر با خودروساز تماس خواهیم گرفت.

فرمان جدید تسلا

منطق نشان می‌دهد که یک خودروساز در حصول اطمینان از برآورده ساختن استاندارهای مربوط به طرح های جدید کوشا خواهد بود و متناسب با الزامات مختلف فدرال عمل خواهد کرد. به همین ترتیب، امکان بررسی چنین مواردی از سوی طراحان تسلا وجود دارد اما NHTSA دچار ابهاماتی شده است.

البته تسلا شرکتی است که قبلا برخی استاندارهای مربوط به ساخت خودرو را نادیده گرفته است مانند درب های گالوینگ نسخه شاسی بلند تسلا در حالت سلبریشن، فناوری هیجان انگیز لودیکروس مود و همچنین طراحی پر از خطوط و زوایای تیز بدنه مدل سایبرتراک که سوالاتی را در مورد قانونی و استاندارد بودن طرح ها ایجاد کرد. به طور خلاصه، شک داریم NHTSA دچار ابهام شده باشد و ممکن است واقعا مشکلی وجود داشته باشد.

احتمالا تسلا از مسائل بالقوه مربوط به ایمنی آگاه است، زیرا برخی از تصاویر نشان دهنده یک فرمان استاندارد در مدل S هستند، اما هیچ اطلاعات رسمی در این مورد وجود ندارد. در هر صورت، NHTSA مشتاقانه به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در مورد این فرمان نیم دایره ای شکل است. ما نیز مشتاقانه به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد خودرو هستیم. گوش به زنگ باشید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران