واردات خودرو در اولویت دولت نیست، اظهار نظر رئیس کل بانک مرکزی درباره واردات خودرو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

در حالی که به ماه های پایانی سال 99 نزدیک می شویم و امیدها به بازگشایی واردات خودرو در سال 1400 بیشتر می شود، مسئولان دولتی پای کار آمده و به صراحت اعلام می کنند که تا وقتی دولت با مشکلات ارزی دست و پنجه نرم می کند، هیچ برنامه ای برای واردات خودرو نخواهد داشت که روز گذشته عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی نیز بار دیگر بر روی این موضوع تاکید کرد.

روز گذشته عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه مراسم بازدید از کارخانه ایران خودرو اعلام کرد که در حال حاضر کشور نیازهای ارزی مهم تری دارد و به همین دلیل اختصاص ارز به واردات خودرو از جمله اولویت های دولت نبوده و بحث واردات در شرایط کنونی منتفی است.

اکنون باتوجه به گفته های رئیس کل بانک مرکزی، نه تنها تا پایان سال جاری بلکه در سال آینده و تا زمان اتمام کار دولت فعلی هم خبری از واردات خودرو نخواهد بود و باتوجه به مشکلات ارزی که از آن سخن می گویند، شاید دولت بعدی هم اقدامی در راستای بازگشایی واردات خودرو انجام ندهد و شرایط به همین شکل باقی بماند.

نظرات
 
 
 
احمد 1399/11/12
یکی بگه ببینیم خودروی خود این اقا ایا ایرانیه؟ رطب خورده غلط می کند منع رطب می کند.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران