جزییات جدید از اخذ مالیات از خانه‌ ها و خودروهای لوکس

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

سال هاست که طرح دریافت مالیات از خانه های خالی و ماشین های لاکچری در کشور مطرح می شود، اما این طرح تا به امروز نتیجه ملموسی در بر نداشته و همین موضوع بویژه در بحث مسکن باعث افزایش افسارگسیخته قیمت ها در بازار شده است، به طوری که اجاره نشینی در نقاط نسبتا خوب نیز برای خیلی ها آرزو شده است.

به گزارش خودروبانک و به نقل از خبرمهم، امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی درباره علت تعلل در تصویب آئین نامه مالیات بر خانه‌ های خالی و همچنین خودروهای لوکس، اعلام کرد که این آئین نامه مدت ها قبل توسط سازمان امور مالیاتی به دولت ارسال شده است و به تازگی در کمیسیون اقتصاد دولت تایید شده و با ابلاغ این آئین نامه، عملا اخذ مالیات از خانه ‌های خالی و همچنین خودروهای لوکس کلید خواهد خورد و جریمه‌ های سنگینی برای کسانی که از مالیات فرار کنند، در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به این سوال که آیا در بودجه سال 1400 درآمدی از محل اخذ مالیات ها در نظر گرفته شده است یا خیر، اضافه کرد که عددی در بودجه ۱۴۰۰ برای دریافت مالیات اضافه شده و مجموع برآوردها و انتظاراتی وجود دارد که مجلس از میزان درآمدهای مالیاتی داشت.

در این رابطه حداکثر تلاش ما این است که ضمن فشار نیامدن به طبقه پایین مردم و بخش تولید، این پیش ‌بینی را محقق کنیم و این مالیات به این خاطر که همزمان با افزایش نرخ‌ ها نخواهد بود، نه تنها فشار جدیدی به مودی مالیاتی وارد نشده بلکه با کارآیی بیشتر این کار صورت می پذیرد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران