نیمی از خودروهای به فروش رسیده به امید افزایش قیمت احتکار شده‌اند!

ارائه طرح‌های فروش فوق العاده خودرو که این محصول را از طریق قرعه کشی در اختیار مشتریان قرار می‌داد، از روز اول هدف انتقادات مختلف مردم و کارشناسان خودرو قرار گرفت. اجرای این طرح‌ که بیشتر به یک قمار و شرط بندی شباهت دارد، خرید خودرو را به مساله‌ای شانسی و احتمالی تبدیل کرده است و البته یاد و خاطره دهه شصت خورشیدی را در ذهن مشتریان تداعی می‌کند. در آن دوران نیز به دلیل تمرکز صنایع بر تولید تجهیزات نظامی برای پاسخگویی به جبهه‌های جنگ، تولید خودرو کاهش قابل توجهی یافته بود و فروش خودرو با قرعه کشی صورت می‌گرفت.

حال علیرضا رزم حسینی وزیر صمت در گفتگویی اعلام کرد که نیمی از خودروهای عرضه شده در شرایط فروش فوق العاده خودروسازان، در انبارها احتکار شده‌اند تا پس از رفع فک پلاک و افزایش بیشتر قیمت به فروش برسند. این مساله به راحتی نشان می‌دهد که اجرای شرایط فروش فوق العاده خودرو و قرعه کشی در تنظیم بازار و مدیریت تقاضا موثر نبوده و از دلال بازی پیشگیری نکرده است.

نظرات
 
 
 
امیررضا 1399/11/18
یعنی وزیر صمت هم واقعیت ها رو میدونه ولی زورش به خودروساز ها نمیرسه؟!!!؟؟؟
بابک 1399/11/18
جناب آقای وزیر همیشه افزایش یافته باز هم افزایش خواهد یافت تو ایران فقط گرونی هست تا حالا تو ایران چیزی ارزون نشده است.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران