وزارت دفاع در چه بخشی از صنعت خودروی کشور وارد شده است؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

امیر حاتمی وزیر دفاع در خصوص همکاری و کمک وزارت دفاع به دیگر صنایع کشور عنوان داشت که سال گذشته امر موکد رهبر معظم انقلاب این بود که کمک به تامین نیاز صنایع دیگر سرعت داشته باشد و حجم آن بیشتر شود که ما این کار را با جدیت دنبال می کنیم. ما صرفا می خواهیم از توانمندی هایی که در بخش صنایع دفاعی به عنوان دستاوری با ارزشی وجود دارد برای بخش غیردفاعی کشور استفاده کنیم.

به گزارش خودروبانک و به نقل از صدا و سیما، وزیر دفاع افزود: تعداد زیادی خودرو به علت نقص بخشی از قطعات در پارکینگ ها هستند و در دولت اعلام کردیم که می توانیم برای رفع این نواقص ورود کنیم که آقای رییس جمهور اعلام کردند متناسب با توانمندی ها و اعلام نیاز‌ها به بخش های مربوط کمک کنیم.

امیر حاتمی در ادامه بیان داشت: فکر می کنیم در مجموع در این بخش حرکت موثری انجام شد و در حوزه خودرو، دوستان خودروساز قطعاتی را اعلام کردند یا زیر سامانه ها وسامانه هایی را مثل سنسور‌های مختلف اعلام نیاز کردند که شبیه آن را در جا‌هایی مثل موشک ها، ناو‌ها و هواپیما‌ها داریم.

وی در پایان گفت: در این زمینه ها اعلام نیاز کردند که این مسئله تبدیل به قراردادی شد و در قالب آن حدود ۴۵ مورد از اقلام، سامانه ها و زیر سامانه های درخواست شده تامین شد و در اختیار خودروساز‌ها قرار گرفت و البته بخشی از این تولیدها ادامه دارد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران