تولید میکرولینو میکرو برقی، خودروی تمام برقی با طراحی عجیب

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

اگر ظاهر میکرولینو Microlino آشنا به نظر می‌رسد، اصلا تصادفی نیست. این خودروی شهری برقی طوری طراحی شده تا شبیه ایزتای کلاسیک به نظر برسد و این شرکت از مدتی پیش نسخه مدرن آن را معرفی کرده است.

در آغاز سال ۲۰۲۱، میکرولینو ساخت جدیدترین نمونه اولیه خود را به پایان رسانده است و در حال تنظیم جدول زمانی خود برای ماه‌های آینده است تا تولید این مدل را قبل از پایان سال آغاز کند.

خودرویی که در این تصاویر می‌بینید یک نسخه آزمایشی به نام نمونه اولیه ۲.۰ تقریبا مشابه نسخه تولیدی است. در این نسخه، فریم لوله‌ای نمونه اولیه ۱.۰ با یک فریم فولادی محکم‌تر و ایمن‌تر اما سبک‌تر جایگزین شده است.

اگرچه هنوز جزئیات مهمی مانند نوار نوری LED در جلوی خودرو قرار نگرفته، اما این نمونه اولیه شباهت بیشتری به نسخه تولیدی دارد. این شرکت امیدوار است در مجموع پنج تا از این نمونه‌های اولیه را بسازد. آن‌ها امیدوارند هر ماه تولید یکی از آن‌ها را به پایان برسانند و هر کدام از آن‌ها بهتر از نسخه قبلی باشد.

میکرولینو

در همین حین، میکرولینو در حال آماده‌سازی است تا هرچه زودتر تولید این مدل را آغاز کند. در ماه ژوئن، این شرکت به دنبال همگام‌سازی خودروی خود در اروپا خواهد بود، فرآیندی که انتظار می‌رود دو تا سه ماه طول بکشد.

به محض اینکه میکرولینو گواهی همگام‌سازی را دریافت کند، تولید این مدل را شروع می‌کند. احتمالا تولید میکرولینو میکرو از سپتامبر ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.

این خودروی برقی کوچک که قیمتش از ۱۴۵۰۰ دلار شروع می‌شود، محدوده مسافت ۲۰۰ کیلومتری را با یکبار شارژ طی می‌کند. میکرو گران‌تر از رنو توئیزی اما ارزان‌تر از اسمارت EQ است.

نظرات
 
 
 
ali 1399/11/29
خیلی باحاله. کاش تو ایران هم میومد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران