موضوعات داغ

عرضه موتور جدید 300 و 430 اسب بخاری توسط ایران خودرو دیزل

عکس مطلب اول

جواد توسلی مهر، مدیرعامل ایران خودرو دیزل، به تولید انبوه موتور OM457 با توان ۳۰۰ اسب بخار از آبان‌ماه امسال در شرکت ایدم، یاد کرد. او همچنین از آغاز تولید انبوه نسخه ۴۳۰ اسبی آن در نیمه نخست سال آینده خبر داد و عنوان کرد که موتور OM457 ۳۰۰ اسبی بر روی اتوبوس‌ و نسخه قوی‌تر آن بر روی کشنده‌های فعلی نصب خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل به پروژه‌های توسعه‌ای ایران خودرو دیزل در حوزه قوای محرکه اشاره کرد و اعلام کرد که

در پروژه‌های تحقیق و توسعه محصولات دیزل، موتور خودروی ون از 69G4 به ۳TZ ارتقا یافته است

او در این رابطه گفت:

این اقدام منجر به ارتقای سطح استاندارد آلایندگی شده‌است. این محصول با تغییرات جدید و ظرفیت سالانه ۳۰۰ دستگاه، تجاری‌سازی و تولید شده‌است.

توسلی مهر همچنین با اشاره به نیاز بازار به کامیونت‌ با فضای بار بیشتر، عنوان کرد:

یکی از اقداماتی که در سال جهش تولید محقق شد، اجرای پروژه کامیونت آترین با موتور کامینز یورو پنج تولید داخل است که درحال حاضر با ۸۰ درصد پیشرفت، در دست اقدام است.

او در ادامه با اشاره به این‌که ایران خودرو دیزل اقدام به تولید اولین کشنده داخلی تحت‌عنوان S۱۹۴۳ کرده، اذعان کرد:

تاکنون کشنده داخلی در کشور تولید نشده و این نخستین گام برای تولید این نوع محصولات است. از امکانات این خودرو می‌توان به مطابقت با استاندارد آلایندگی یورو ۴ اشاره کرد. در گذشته چنین ظرفیتی در کشور وجود نداشت، اما این امکان را در راستای تامین نیاز بازار به کشنده تک محور با توان و گشتاور بالا و نیز افزایش سهم بازار شرکت ایران خودرو دیزل در بخش کشنده فراهم کرده‌ایم. این پروژه نیز بیش از ۸۰ درصد پیشرفت داشته‌است.

او ادامه داد:

کشنده S۲۶۳۰ از دیگر محصولات توسعه‌یافته شرکت ایران خودرو دیزل است که دارای استاندارد آلایندگی یورو چهار است. این محصول همچنین دارای ویژگی‌هایی از جمله افزایش توان موتور، بهبود شرایط اتاق و تبدیل از حالت تک کابین به دو کابین است. تعداد ۲۰ دستگاه از این کشنده طبق تعهدات ایجاد‌شده، تا انتهای سال تحویل داده خواهد شد.

توسلی مهر سپس از برنامه های بهبود محصولات فعلی ایران خودرو دیزل، به پروژه‌های تولید مینی بوس آرین شش و هفت متری یاد کرد و عنوان کرد:

مینی‌بوس آرین شش متری دارای موتور کامینز و استاندارد آلایندگی یورو پنج است. طبق استاندارد یورو پنج، فیلتر ذرات معلق (DPF) در این محصول حذف شده که این اقدام سبب کاهش هزینه تولید شده است. رفع مشکلات منتج از نصب فیلتر ذرات معلق (DPF) در خدمات پس از فروش و ارتقای وضع کیفی محصول، از اهداف این پروژه به شمار می‌رود و آماده تولید است. از اهداف تولید مینی‌بوس هفت متری نیز که پیش بینی می‌شود اقبال زیادی در بازار داشته باشد، می‌توان به گسترش سبد محصولات، افزایش سهم بازار و ارتقای رقابت‌پذیری محصولات اشاره کرد. این محصول قابلیت تولید به صورت دو در و تک در را نیز دارد.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل در پایان از از رونمایی کشنده جدید ایران خودرو دیزل در آینده نزدیک خبر داد و خاطر نشان کرد:

این کشنده مطابق با استانداردهای روز و بر مبنای پلتفرم داخلی طراحی شده و دارای طراحی جدید و به‌روز اتاق است.

نظرات کاربران

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد