شتاب 0 تا 100 یا 8 تا 100؟ کدامیک تست صحیح برای عملکرد خودرو است؟ + فیلم با زیرنویس فارسی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

یکی از فاکتورهایی که مشتریان هنگام خرید خودرو به آن توجه می‌کنند، شتاب صفر تا صد کیلومتر یا صفر تا شصت مایل خودروها است. نخست باید به این نکته توجه کرد که شتاب 0 تا 60 مایل دقیقا برابر با شتاب 0 تا 100 کیلومتر نیست. نکته دوم نیز به نحوه محاسبه این شتاب باز می‌گردد. به طور سنتی عمل زمان‌گیری در پیست‌های اتومبیل‌رانی با استفاده از لامپ‌ها صورت می‌گیرد و نخستین لامپی که زمان‌سنجی خودرو بر اساس آن آغاز می‌شود، سی سانتی متر پس از خط شروع قرار دارد.

از سوی دیگر اکثر خودروهای امروزی به سیستم توربوشارژر مجهز هستند و مدتی طول می‌کشد تا توربوشارژر پیشرانه فعال شود، چرا که این سیستم به طور معمول با لگ یا تاخیر همراه است. از این رو اندازه گیری شتاب صفر تا صد معیار مناسبی برای سنجش توانایی یک خودرو نیست. به همین دلیل مجلات خودرو به جای اندازه گیری شتاب 0 تا 60 مایل، اندازه گیری شتاب 5 تا 60 مایل را ترجیح می‌دهند. سایر توضیحات تکمیلی را می‌توانید در ویدیو جذاب زیر به همراه زیرنویس فارسی اختصاصی از خودروبانک مشاهده کنید:

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران