پورشه 911 دیگو مارادونا به فروش می‌رسد، قیمتی بالا برای نام فوتبالیست معروف

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

پورشه 911 کانورتیبل تیپ 964 کررا 2 مدل 1992 دیگو مارادونا، در لیست حراج های ماه مارس قرار گرفته است. این خبر توجه هواداران اتومیبل و فوتبال را به خود جلب کرده است.

این اولین باری است که این خودرو در حراج قرار می‌گیرد و می‌تواند به فوت اخیر ستاره فوتبال ربط داشته باشد. پورشه 911 پس از درگیری با آزمایش کنندگان مواد مخدر در لیگ فوتبال ایتالیا، حین انتقال به سویل به مارادونا تحویل داده شد. او هرچند که در اسپانیا حضور داشت اما زمان را برای گذراندن یک زندگی خوب از دست نداد، ویلای معروف bullfighter را اجاره کرد و ماشین خود را سفارش داد.

یکی از 1200 مورد مشخصات خاص این خودرو این است که مجهز به یک پیشرانه هوا خنک 3.6 لیتری تخت با تولید 250 اسب بخار قدرت است که توانایی پیمودن 160 مایل در ساعت را دارد. این خودرو در زمان خود یک ابرخودرو بود. در آن دوره مارادونا به دلیل رد شدن از چراغ قرمز و رانندگی با سرعت 110 مایل در ساعت در سطح شهر توسط پلیس متوقف شد.

در واقع، آن سالی که مارادونا در سویل گذارند بسیار مضحک و عجیب به نظر می‌رسد. در آن مدت فصل خود را از دست داد و اسپانیا را پس از یک سال ناامید کننده، ترک کرد. همچنین ماشین خود را به شخصی که در مایورکا زندگی می‌کرد، فروخت.

پورشه 911 مارادونا

از آن زمان به بعد، این خودرو به دست تعداد افراد زیادی خرید و فروش شده که جدیدترین فرد در سال 2016 مالک این خودرو شده است. در طی این مدت، 75,000 مایل مسافت پیموده است اما طبق گفته بن هامز تمامی اجزا آن اکثراً اصل است و در شرایط مطلوبی قرار دارد.

پاول دارویل، مدیر مرکز حراج های بن هامز در اروپا، اظهار داشته است که ما خوشحالیم که این پورشه جالب توجه دهه 90 را با ظاهر بسیار رنگارنگ و منحصر به فرد خود ارائه می‌دهیم. این خودرو مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به فوتبال در سراسر جهان قرار خواهد گرفت.

تخمین ها حاکی از آن است که این خودرو بین 150 هزار تا 200 هزار دلار معادل 180 هزار تا 240 هزار دلار آمریکا، قیمت گذاری می‌شود. این که آیا این قیمت توسط "دست خدا" افزایش خواهد یافت یا خیر فقط با شروع حراج مشخص خواهد شد. این ماشین در حراج Les Grandes Marques du Monde پاریس که در تاریخ 3 تا 10 مارس برگزار می‌شود، به فروش خواهد رسید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران