چگونه بنتلی توانسته رشد پنجاه درصدی فروش را با وجود کرونا بدست آورد؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

با وجود بحران‌های متفاوتی که خودروسازان بریتانیایی درگیر آن‌ها هستند، به نظر می‌رسد وضعیت بنتلی به گونه‌ای دیگر پیش رفته و سال را با افزایش فروش پنجاه درصدی آغاز کرده است. این مساله در گفتگوی آدریان هالمارک ، مدیر اجرایی بنتلی با خبرگزاری رویترز عنوان شد. هالمارک در ادامه افزود که بنتلی از برکسیت و بحران کرونا تاثیر قابل توجهی دریافت نکرده است.

بیشترین سهم سفارشات بنتلی در حال حاضر از طریق مشتریان چینی تامین می‌شود، جایی که بنتلی انتظار داشت تا خودروهایش در بازار آن کشور به فروش قابل توجهی دست یابند. هالمارک تعداد دقیق این سفارشات را تعیین نکرده اما این میزان دو برابر 11206 خودرویی است که بنتلی در ماه ژانویه سال 2020 به فروش رسانده بود. فروش بنتلی در این دوره نیز به رغم شیوع کرونا، دو درصد نسبت به سال 2019 بهبود پیدا کرده بود.

بنتلی فلایینگ اسپور، محبوب‌ترین خودرو بنتلی برای مشتریان چینی است. تقاضا برای خرید مدل‌های بنتلی در ایالات متحده نیز با 4 درصد رشد همراه بوده و به همین دلیل بنتلی موفق شد تا کاهش فروش در بازار اروپا و خاورمیانه را به خوبی جبران کند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران