تولید سوخت مصنوعی توسط پورشه! رویای عجیب الکتریکی با موتورهای درون سوز

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

پورشه از سال آینده میلادی آزمایشاتی را برای توسعه سوخت مصنوعی آغاز خواهد کرد، چرا که این شرکت به دنبال افزایش عمر خودروهای درون‌سوز است. پورشه مدت‌ها است که رویای تولید سوخت مصنوعی را در دستور کار دارد و در این زمینه با زیمنس انرژی و شرکت نفت شیلی نیز همکاری‌هایی داشته است.

خط تولید سوخت مصنوعی پورشه از سال 2022 آغاز به کار خواهد کرد و تا سال 2024 حدود 55 میلیون لیتر سوخت مصنوعی تولید خواهد کرد. این میزان تا سال 2026 میلادی به بیست برابر افزایش خواهد یافت.

پورشه سوخت مصنوعی خود را سوخت الکترونیکی می‌نامد و اعلام کرده که از این سوخت در خودروهای درون‌سوز و پلاگین هیبریدی استفاده خواهد شد. برای استفاده از سوخت مصنوعی پورشه نیازی به ایجاد تغییر در پیشرانه نیست، بنابراین تمامی خودروها قادر خواهند بود تا از این سوخت استفاده کنند. این سوخت نسبت به بنزین معمولی ذرات معلق و اکسید نیتروژن کمتری تولید می‌کند. این سوخت از ترکیب هیدروژن، کربن و متانول تشکیل شده و جایگزینی مناسب برای بنزین خواهد بود.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران