زلزله ژاپن تولید تویوتا را متوقف کرد، تنها زمین لرزه خودروساز ژاپنی را متوقف می کند!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

تویوتا پس از زلزله اخیر ژاپن، فرآیند تولید خودرو در 9 سایت تولیدی را به حالت تعلیق در آورده است. این تعلیق به دلیل اختلالات ایجاد شده در تامین انرژی خطوط تولید اجرا شده است. زلزله هفته گذشته در ژاپن، مناطق واقع در شمال شرقی این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

مطابق اعلام تویوتا، این زلزله موجب شده تا بسیاری از تامین کنندگان قطعات اولیه خودروها با مشکل مواجه شوند. اشکال عمده در تامین قطعات الکترونیکی و نیمه عادی مورد نیاز در خودروها به وقوع پیوسته است.

تولید خودروها در سایت‌های مذکور از هفدهم فوریه به تدریج آغاز خواهد شد و تا بیستم فوریه تمامی سایت‌هایی که تولید در آن‌ها به حالت تعلیق درآمده است، تولید خودرو را از سر خواهند گرفت.

تویوتا در ژاپن 28 خط تولید دارد که زلزله اخیر سبب شد نیمی از آن‌ها تحت تاثیر قرار گیرند. مدل‌های محبوبی همچون تویوتا هریر، تویوتا راو 4 و تویوتا C-HR و مدل‌های مختلف لکسوس شامل LS ، IS ، RC ، LC ، LX ، NX ، UX و RX در این خطوط تولید مونتاژ می‌شوند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران