نگاهی به موتور W12‌ بنتلی باکالار، تجربه نزدیک مهندسی انگلیسی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

بنتلی از موتور دست ساز W12 خود رونمایی کرده است که برای بنتلی باکالار در نظر گرفته شده است. تنها 12 دستگاه از این خودرو ساخته خواهند شد که هرکدام از آن‌ها 1.5 میلیون پوند قیمت دارند و اکنون بنتلی از پیشرانه این خودرو گران قیمت پرده برداشته است.

فرآیند ساخت هر موتور W12‌ بنتلی باکالار شش ساعت طول خواهد کشید و هرکدام از پیشرانه‌ها با دست ساخته می‌شوند. پس از اتمام ساخت نیز سه آزمایش بنتلی را پشت سر خواهد گذاشت تا از کارکرد درست آن‌ها اطمینان حاصل شود. این پیشرانه 650 اسب‌بخار قدرت و 900 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. مطابق گفته بنتلی، این موتور پیشرفته‌ترین پیشرانه 12 سیلندر تاریخ است.

نخستین آزمایشی که روی این موتور انجام می‌شود، آزمایش مربوط به کنترل کیفیت است. تمامی مجراها و اتصالات باید به درستی مونتاژ شده باشند و هیچ‌گونه نشتی آب و روغن وجود نداشته باشد.

آزمایش دوم تست در حالت سرد نام دارد و موتور در دورهای پایین مورد بررسی قرار می‌گیرد. این آزمایش به مهندسان اجازه می‌دهد تا فرآیند کاری پیشرانه در دورهای پایین را مورد بررسی قرار دهند.

سومین و آخرین آزمایش تست در حالت داغ نام دارد که یک شبیه ساز دنیای واقعی را برای پیشرانه بنتلی باکالار مهیا می‌کند. هرکدام از این موتورها توسط 45 صنعتگر ماهر به تولید می‌رسند.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران