رنو 8 میلیارد دلار ضرر کرد، سقوط آزاد خودروساز فرانسوی در سال 2020

کمپانی خودروسازی رنو به رغم رشد سریع سال های گذشته و شراکت با خودروسازان بزرگی همچون نیسان و میتسوبیشی، گفته می شود که سال گذشته را با ضرر 8 میلیارد دلاری پشت سر گذاشته است و دلیل اصلی آن را هم می توانیم علاوه بر حواشی مدیرعامل این کمپانی، در شیوع ویروس کرونا بدانیم که بیشتر شرکت های خودروسازی را تحت تاثیر قرار داده است.

باوجود رشد خیره کننده شرکت های خودروساز چینی و یا رشد بی سابقه ارزش سهام تسلا، بیشتر شرکت های بزرگ خودروسازی گرفتار ترکش های شیوع جهانی ویروس کرونا شده و از بهره وری حداکثری تولید و فروش خود محروم شده اند.

برای شرکت خودروسازی رنو با حواشی زیادی که داشت، شیوع ویروس کرونا شرایط را بدتر کرد و در خوش بینانه ترین حالت ممکن، تحلیلگران ضرر 7 الی 8 میلیارد دلاری را برای این کمپانی خودروسازی در سال 2020 میلادی و در پی شیوع ویروس کرونا پیش بینی کرده اند، اما آنچه رخ داده به نظر می رسد که بسیار بدتر از برآوردهای تحلیلگران باشد.

باوجود روند مثبت عملکردی از ماه جولای 2020 تا پایان سال، اما کمپانی خودروسازی رنو سال 2020 را با شرایطی نابسامان پشت سرگذاشت و سال گذشته را سال تضادها معرفی کرده است تا توصیفی کوتاه از سرگذشت آنان در طول سال باشد.

در همین رابطه مدیر ارشد امور مالی کمپانی خودروسازی رنو در مصاحبه ای با فایننشال تایمز اعلام کرده بود که با شیوع ویروس کرونا هر روز وقتی روزنامه ها را باز می کنید، هیچ خبری ندارید که کارخانه های خودرو تعطیل می شوند و یا باز می شوند.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 
امیر 1399/12/9
خداروشکر
به امید ورشکستگی کامل همه خودروسازهایی که فقط قدمت برند دارند و نه هیچ چیز مزیت دیگه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران