نگاهی به خودرویی که جرمی کلارکسون از فروش آن پشیمان شده است!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

3.0 CSL یکی از نمادین ترین اتومبیل هایی است که بی ام و تاکنون ساخته است و جرمی کلارکسون مالک یکی از آن ها بوده است. با این حال، او قبلا با مبلغ ناچیزی آن را به فروش رساند و اکنون بیان کرده است که این خودرو جزو یکی از خودروهایی است که خیلی از فروش آن پشیمان است.

در ویدئوی جدیدی که توسط درایوترایب منتشر شده است، مجری برنامه گرند تور، اعلام کرده است که این اتومبیل را به قیمت تقریبی 3000 پوند معادل 4,205 دلار فروخته است. او به طور دقیق تاریخ فروش خودرو را مشخص نکرده است اما اگر آن را در گاراژ خود نگه داشته بود تا به امروز می‌توانست آن را با قیمتی نجومی حدود 200هزار دلار به فروش برساند. به گفته کلارکسون، فروش ماشین به قیمت 3000 پوند احمقانه بوده است.

شرکت بی ام و مدل 3.0 CSL را به عنوان یک مدل بهبودیافته و ویژه ساخت تا واجد شرایط رقابت در مسابقات قهرمانی اتومبیل های تور اروپا باشد. CSL از سایر مدل های سری 3.0 متمایز شده است زیرا به منظور صرفه جویی در وزن، از صفحات نازک تری برخوردار است. درها، سرپوش و درب صندوق آن از آلومینیوم ساخته شده است. همچنین شیشه پنجره های جانبی با پرپلکس جایگزین شده است. از این مدل تنها 1265 نمونه ساخته شد و از این تعداد، 500 مورد در انگلستان به فروش رسید که به این معنی است که کلارکسون صاحب یک ماشین کمیاب بوده است.

نمونه های ساخته شده در 1972 با موتور 3.0 لیتری شش سیلندر ارائه می‌شد، در حالی که نمونه های ساخته شده در 1973 دارای یک موتور 3.2 لیتری بزرگ تر با تولید 203 اسب بخار قدرت و 211 پوند فوت (286 نیوتن متر) گشتاور بودند. علاوه بر این، دور موتور آن 5600 دور در دقیقه بود.

کلارکسون در طول این ویدئو به بیان چند موضوع دیگر پرداخته و گفته است که بنتلی کانتیننتال GT و رنج روور از جمله اتومبیل های غیرعملکردی موردعلاقه او هستند. او همچنین اظهار داشته است که هرگز صاحب یک ماشین الکتریکی نخواهد شد.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران