پورشه تایکان 4S هنری در ماه آینده به حراج گذاشته خواهد شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

پورشه به زودی ماشین هنری و ویژه تایکان 4S را به حراج می‌گذارد و هزینه آن به سازمان غیر انتفاعی Suisseculture Sociale سوئیس تعلق خواهد گرفت. این سازمان با این مبلغ از هنرمندان محلی کشور که تحت تاثیر همه گیری ویروس کووید 19 قرار گرفته اند، حمایت خواهد کرد.

ریچارد فیلیپس، فردی است که طراحی این خودرو هنری را در دسامبر گذشته در یک رستوران پاپ آپ در شهر زوریخ انجام داده است. تزئین نمای بیرونی این خودرو الکتریکی، بسیار خاص و سنتی است که بر اساس نقاشی "ملکه شب" این هنرمند در سال 2010 طراحی شده است و شامل گل های روشن، آسمان آبی و پروانه ها می‌شود.

چندین آپشن دیگر نیز در طراحی این خودرو موجود است. به عنوان مثال، به علت طراحی منحصر به فرد این پورشه، کلمه "ملکه شب" به صورت واضح بر روی پنل های کناری درب نوشته شده است و یک نسخه از امضای ریچارد فیلیپس نیز دیده می‌شود.

پورشه تایکان 4S هنری

این خودرو طی هفته های اخیر در مراکز مختلف پورشه سوئیس به نمایش گذاشته شده است و هم اکنون در مرکز پورشه ژنو قرار دارد. همچنین در 22 مارس، به مرکز پورشه زوریخ منتقل می‌شود و سپس در مرکز پورشه زوگ در جنوب زوریخ به نمایش گذاشته خواهد شد. این خودرو در آن جا به بالاترین قیمت پیشنهادی در حراج، تحویل داده می‌شود.

مایکل گلینسکی، مدیر اجرایی AG پورشه در شوئیز گفته است که تایکان، اولین اتومبیل اسپرت کاملاً برقی پورشه و نمایانگر فصل جدیدی در تاریخ شرکت است. ما در نظر داشتیم با همکاری یک هنرمند برجسته به این موفقیت دست یابیم. نتیجه این امر، منعکس کننده اصول راهنما در امر پایداری و تحرک الکتریکی است و البته تمرکز زیادی بر طبیعت سوئیس دارد.

وی افزوده است که ما با حراج کار و اهدای درآمد حاصل، به دنبال کمک به بهبود وضعیت فرهنگی سوئیس در بحران ناشی از همه گیری ویروس کرونا هستیم. پورشه از طریق این بحران مسیر مطمئنی را اتخاذ کرده است و ما مشتاقیم تا چیز ارزشمندی را به جامعه ارائه داده و کمبودهای آن را جبران کنیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران