هشدار به مالکان کیا اسپورتیج و کیا کادنزا، خودروهای خود را در محوطه باز پارک کنید!

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

کیا به دلیل احتمال خطر آتش سوزی، در حال فراخوانی 379,931 وسیله نقلیه در ایالات متحده است. به مالکان کیا اسپورتیج و کادنزا اعلام شده است که به علت خطر آتش سوزی، خودروهای خود را در محوطه بیرونی پارک کنند.

بر اساس گزارش فراخوان ایمنی که توسط سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی (NHTSA) منتشر شده است، این فراخوان بر روی 372,251 مدل کیا اسپورتیج تولید شده در سال های 2017-2021 و 7,680 مدل کیا کادنزا تولید شده در سال های 2017-2019 تأثیر می‌گذارد.

این وسایل نقلیه، مجهز به واحد کنترل الکترونیکی هیدرولیک (HECU) هستند که ممکن است باعث ایجاد یک اتصال کوتاه شود. این اتصال می‌تواند باعث ایجاد جریان بیش از حد و در نهایت منجر به آتش سوزی شود.

در حالی که علت دقیق این اتصال کوتاه مشخص نیست، NHTSA بیان کرده است که علائم هشدار دهنده ای وجود دارد که شامل روشن شدن چراغ های مختلف هشدار دهنده صفحه ابزار، بوی سوختن یا ذوب شدن و یا دود ناشی از محفظه موتور می‌شود.

کیا اسپورتیج

آتش سوزی وسایل نقلیه مسئله ای جدی است و به مالکان توصیه می‌شود تا زمان اتمام تعمیرات، خودروهای خود را خارج و دور از سازه ها پارک کنند. خوشبختانه، رفع این مشکل نسبتاً ساده است. فروشندگان برای رفع این مشکل تنها فیوزهایی با آمپر پایین تر را در اسپورتیج آسیب دیده نصب می‌کنند. همچنین، مدل های مجهز به ترمز دستی الکترونیکی، نرم افزار به روز رسانی شده HECU را دریافت خواهند کرد.

از سوی دیگر، کادنزا به کیت فیوز جدیدی مجهز خواهد شد که به جای فیوز 40 آمپری، دارای یک فیوز 25 آمپر است. این خبر از طریق پست پیشتاز به اطلاع صاحبان وسایل نقلیه مذکور رسانده می‌شود. انتظار می‌رود این فراخوان از 30 آوریل آغاز شود. این تعمیرات به صورت رایگان انجام می شود و تا کنون هیچ گونه گزارش آتش سوزی، تصادف یا جراحت مربوط به این وضعیت وجود ندارد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران