لامبورگینی پاپ برای کمک به مسیحیان عراق فروخته شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

در سال 2017 یک لامبورگینی هوراکان توسط مدیران این شرکت به پاپ فرانسیس اهدا شد که به رنگ سفید بود پاپ به طور شخصی این خودرو را امضا کرد. این لامبورگینی به رنگ سفید با خط‌های زرد مشابه پرچم واتیکان طراحی شده بود و در حراجی ساوتبی در سال 2018 به مبلغ تقریبی یک میلیون دلار به فروش رسید. اکنون پاپ این مبلغ را به منظور بازسازی مکان‌های مقدس مسیحیان در عراق اختصاص داده است.

حدود هفتاد درصد از پول جمع آوری شده حاصل از فروش لامبورگینی پاپ، به بازسازی شهر نینوا اختصاص خواهد یافت که در سال 2010 توسط داعش تصرف شده و به طور کامل تخریب شد. باقی مبلغ حاصل شده از فروش لامبورگینی پاپ نیز به بنیاد خیریه ایتالیایی Amici per il Centrafrica اهدا خواهد شد که در زمینه کمک به کودکان آفریقای مرکزی فعال است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران