ال جی وارد بازار صنعت خودرو می شود، ورود تکنولوژی برای ساخت باطری های بهتر

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

ال جی تصمیم دارد با تحقق سرمایه گذاری 4.5 میلیارد دلاری در حوزه ساخت باتری، به طور جدی بازار باتری را در ایالات متحده تحت کنترل درآورد. با انجام این سرمایه گذاری ال جی می‌تواند ظرفیت تولید باتری در ایالات متحده را به میزان 70 گیگاوات ساعت افزایش دهد و برای رسیدن به این هدف، دو کارخانه جدید تولید باتری احداث خواهند شد. 4000 شغل جدید نیز در راستای احداث کارخانه‌های جدیدتر تولید باتری ایجاد خواهند شد.

دنیس گری رییس واحد ال جی Energy Solution در یک بیانیه رسمی اظهار داشت که این سرمایه‌گذاری عظیم به منظور پاسخگویی به تقاضای در حال رشد برای خودروهای الکتریکی صورت می‌گیرد. وی خاطرنشان کرد راه اندازی کارخانه‌های جدید تولید باتری علاوه بر ایجاد تعدادی شغل مستقیم، شش هزار فرصت شغلی غیرمستقیم نیز ایجاد خواهد کرد.

مطابق گزارش خبرگزاری رویترز، ال جی در حال راه اندازی یک کارخانه تولید باتری در اوهایو است که به صورت شراکتی با جنرال موتورز ساخته می‌شود. واحد دوم کارخانه تولید باتری ال جی نیز در ایالت تنسی با ارزش بیش از 2 میلیارد دلار ساخته خواهد شد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران