داچیا اسپرینگ برقی با قیمتی بسیار رقابتی بزودی عرضه خواهد شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده

خودروی شهری کوچک داچیا اسپرینگ با محدوده مسافت مناسب و قیمت خیلی کم به زودی وارد بازار خودروهای برقی اروپا خواهد شد. به گفته داچیا، اسپرینگ دارای محدوده مسافت ۲۳۰ کیلومتر است و قیمت اولیه آن ۱۷ هزار یورو یا ۱۲۵۰۰ یورو با اعمال تخفیف‌های محیط زیستی فرانسه است.

داچیا می‌گوید اگر از اسپرینگ فقط در فضای شهری استفاده کنید محدوده مسافت آن بیشتر هم می‌شود و ممکن است به ۳۰۵ کیلومتر هم برسد. در فرانسه، سه نسخه از اسپرینگ برای خریداران در دسترس است: نسخه استاندارد، نسخه بیزینس با بازار هدف خریداران ناوگان و سرویس‌های به اشتراک‌گذاری خودرو و اسپرینگ کارگو که از سال ۲۰۲۲ بدون صندلی عقب تحویل داده خواهد شد تا به عنوان یک خودروی باربری شهری مورد استفاده قرار گیرد.

نسخه کارگو حداکثر گنجایش بار ۱۱۰۰ لیتر و حداکثر گنجایش بار مفید ۳۲۵ کیلوگرم دارد. این احتمالا ارزان‌ترین نسخه هم خواهد بود و به جای شیشه‌های عقب دارای پنل‌های مات است.

اسپرینگ

گران‌ترین اسپرینگ موجود در فرانسه نسخه کامفورت پلاس با قیمت ۱۸،۵۰۰ یورو است که نمایشگر سرگرمی رسانه‌ای ۷ اینچی، دوربین نمای عقب و سنسورهای پارکینگ عقب و همچنین پکیج بدنه نارنجی، چرخ یدکی و رنگ متالیک را به نسخه اصلی اضافه می‌کند. مهم‌ترین دلیل برای خرید نسخه کامفورت پلاس سوکت CCS آپشنال ۶۰۰ یورویی است که قابلیت شارژ سریع تا ۳۰ کیلووات را به آن اضافه می‌کند.

داچیا پیش‌سفارش اسپرینگ را از مارس ۲۰۲۱ در فرانسه آغاز خواهد کرد و انتظار می‌رود اولین خودروها در پاییز امسال تحویل داده شوند. شایان ذکر است که تخفیف‌های دولتی برای خرید خودروهای برقی در هر کشور اروپایی متفاوت است - به عنوان مثال، این تخفیف‌ها در رومانی قیمت یک خودروی برقی را تقریبا ۱۰ هزار یورو کاهش می‌دهند، یعنی قیمت داچیا اسپرینگ در کشور اصلی خودش فقط ۷۰۰۰ یورو خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران